Mercedes-Benz chystá vlastní měsíční předplatné pro automobily se servisem a pojištěním

mercedesbenz2
0Zobrazit komentáře

Jedna z nejprestižnějších německých automobilek Mercedes-Benz následuje svoji konkurenci v podobě Volva, Audi či Porsche a v nejbližší době spustí novou službu Mercedes-Benz Collection. Ta by měla nabídnout za fixní měsíční předplatné neomezené střídání vozů dle zvoleného balíčku, kompletní pojištění, 24/7 asistenci, servis a zároveň služby concierge v mobilní aplikaci.

Jedná se tak o další alternativu ke klasickému financování a leasingu vozidel, při kterých se je nutné uvázat na delší dobu. Collection od Mercedesu by mělo fungovat na bázi z měsíce na měsíc a nabídnout hned několik plánů, ve kterých se vystřídají běžné městské vozy či hybridy, s kabriolety či SUV na víkend nebo luxusní modely S-class či AMG série C63 S nebo E63 S.

Slevomat recepce

Přečtěte si takéSlevomat se stěhuje do nového sídla v pražském Karlíně. Takhle bude vypadatSlevomat se stěhuje do nového sídla v pražském Karlíně. Takhle bude vypadat

Služba bude dostupná od června letošního roku v americkém Nashville a Filadelfii, odkud se v případě úspěchu rozšíří do dalších měst. Mercedes tak následuje zmíněné značky jako BMW, které nedávno ohlásilo vlastní předplatné v ceně 2 000 dolarů za měsíc, Volvo, které s podobnými balíčky začíná již v cenách od 600 dolarů, Cadillac, Ford nebo Audi a Porsche, jenž má k dispozici dvě různé verze své služby s neomezeným střídáním luxusních vozů.

mercedesbenz

Všechny služby jsou převážně dostupné prozatím pouze v USA, kde to dovoluje legislativa, stejně jako potenciál trhu, na kterém se zákazníci nebojí za podobné prémiové a flexibilní služby platit. Je ale jen otázkou času, než se první podobné předplatné objeví i v Evropě.

Rozdíly mezi předplatným a leasingem

Ani u předplatného z měsíce na měsíc, ani u leasingu, automobil ve skutečnosti nevlastníte, alespoň do doby, než doplatíte původně dohodnou část leasingu a poté si vůz odkoupíte. I tak má nicméně předplatné množství neoddiskutovatelných výhod, mezi kterými je především flexibilita, žádný dlouhodobý úvazek, možnost střídání několika druhů automobilů dle potřeby a také pojištění, které je rovnou v ceně a není nutné ho sjednávat na své jméno zvlášť.

Mercedes-AMG E 63 S, W 213, 2016 // Mercedes-AMG E 63 S, W 213,

Interiér automobilu Mercedes-Benz E63 S

Kromě jiného se standardně nemusí skládat žádná jistina a schválení v programu není vázáno na tak přísné podmínky jako financování nebo leasing, které jsou zpravidla dlouhé minimálně 2-3 roky. Měsíční předplatné se totiž hradí předem a automobilka, která vozy poskytuje, má velmi dobrý přehled o tom, kde momentálně jsou a jak jsou využívány. Víceméně se jedná spíše o dlouhodobou půjčovnu, než vyloženě vlastnictví vozidla, což na dnešní generaci zákazníků funguje mnohem lépe.

Foto: Mercedes-Benz

Diskuze (0)

Novinka

Anonym