Český krypto projekt Altclub vás díky jednoduchým kurzům naučí, jak obchodovat s kryptoměnami

altclubtt

Před takřka 14 dny se na českém internetu objevil nový projekt Altclub, za kterým stojí Daniel Trojan a jeho tým s více než 3 roky zkušeností. Altclub si dal za cíl vzdělat českou komunitu ohledně decentralizované sítě blockchain a dalších technologií kryptoměn, investování do nich, skládání správného portfolia i rozlišení nově vydávaných a slibných kryptoměn za pomocí ICO od těch, kde je větší riziko ztráty investice.

Altclub je rozdělen na dvě hlavní části – jednotlivé kurzy kryptoměn pro začátečníky i pokročilé a na klub, ve kterém lze získat cenné informace přímo od zakladatelů či komunity, zmíněné tipy na chystaná ICO, kalendář důležitých akcí a změn u projektů, signály, které mohou ovlivnit cenu kryptoměny na trhu, ale také běžné novinky v podobě zpráv.

scifi

Přečtěte si takéTomáš Dunovský: kam naše společnost díky moderním technologiím míří?Tomáš Dunovský: kam naše společnost díky moderním technologiím míří?

Během prvních dvou týdnů si Altclub získal stovky uživatelů. Základní kurz pro začátečníky, který obsahuje 10 tématických lekcí, 23 minut videí a celkem 29 stránek textu, stojí dočasně 490 korun. Dozvíte se v něm, co je to blockchain, jak funguje největší kryptoměna Bitcoin, ale i jak na nákup a prodej či jaké peněženky a směnárny kryptoměn využívat.

altclub4

Kurz pro pokročilé má poté 12 lekcí se 49 stranami textu a 32 minutami videí a blíže popisuje ostatní kryptoměny mimo Bitcoin, proces vydávání nových kryptoměn přes ICO, ale i pokročilé metody arbitráže či pákového obchodování. Cena kurzu je nastavena na 790 korun. Oproti tomu klub nevyužívá jednorázové ceny, ale pravidelného měsíčního poplatku ve výši 290 korun.

Komunita a další vývoj

Členství v klubu opravňuje jeho členy nejen k přístupu k výše zmíněným informacím, jako jsou signály, chystaná ICO a jejich hodnocení míry rizikovosti, tzv. airdrops, ve kterých kryptoměnové projekty rozdávají tokeny zdarma či ke všem zprávám, ale také ke komunitě. Komunita se sdružuje ve speciálním kanálu aplikace Discord, ve které lze komunikovat přes audio i chat.

altclubtym

Stávající tým Altclub

Cílem kurzů i celé komunity je postupně, v jednoduché formě, učit uživatele nejen kryptoměny obchodovat, ale i dát si pozor na případné podvody, které je mohou stát peníze a čas. Kurzy by měly být pravidelně rozšiřovány a zakladatel projektu Daniel Trojan pro CzechCrunch sám potvrdil, že je již nyní ve výrobě další nový obsah.

altclub3