Tvůrci miliardové hry Fortnite vloží 100 milionů dolarů do profesionálních esport turnajů

fortnitetop
0Zobrazit komentáře

Jedna z dnes jednoznačně nejpopulárnějších her Fortnite a konkrétně pak její rozšíření Battle Royale, dokázalo za necelý rok z nuly vytvořit absolutní senzaci, která přilákala miliony hráčů a tvůrcům Epic Games přináší měsíčně přes 100 milionů dolarů. Nyní by se firma chtěla s Battle Royale dostat i na pole profesionálních herních soutěží, tzv. esportu.

V rámci esport turnajů by se tak Fortnite posadil vedle titulů jako League of Legends, Dota 2 nebo Overwatch. Epic Games si navíc pro nadcházející sezónu 2018 až 2019 připravili finanční podporu pro výhry v turnajích ve výši 100 milionů dolarů, tedy více než 2,1 miliardy korun. Díky svému stylu by mohla hra přivést do akce množství běžných hráčů a diváků, kteří nejsou na často specificky zaměřené esport hry připraveni.

timcook

Přečtěte si takéApple splatil první část z 13 miliard eur, které má vrátit Irsku kvůli nezákonným daňovým výhodámApple splatil první část z 13 miliard eur, které má vrátit Irsku kvůli nezákonným daňovým výhodám

Částka sto milionů dolarů bude samozřejmě rozdělena mezi velké množství turnajů, ale i to ukazuje, že mají tvůrci opravdový zájem o podporu komunity. Fortnite svůj úspěch postavilo na bezplatném stažení a neomezené hře, do které si hráči mohou dokupovat nejrůznější předměty. Právě jejich tvorbou Epic Games tráví většinu času a vydělává tím obrovské množství peněz.

fortnitemonsters

Epic Games se navíc vyjádřilo, že chce do esportu přivést něco nového, co jsme dosud neviděli. Úzce to má souviset s tím, jak profesionální hráče a jejich hru sledují běžní diváci. Ostatně Fortnite se s prvním velkým turnajem objeví už na červnové herní výstavě E3 v Los Angeles, kde se představí kolem 50 nejlepších hráčů a 50 celebrit, kteří je ke hře vyzvou.

Masivní expanze a nepřetržitý vývoj

Fornite je aktuálně dostupné na platformách Windows, Mac OS, Xbox One, PS4 a iOS a do léta by se mělo nově objevit také na Androidu včetně všech vylepšení. Očekává se od toho další velký úspěch, ostatně jen iOS platforma přinesla studiu v prvním měsíci od spuštění kolem 25 milionů dolarů. V nejbližší době by se ma mobilních zařízeních měla objevit také pokročilá hlasová komunikace mezi hráči, menší velikost hry jako takové a zároveň vylepšená grafika.

battle

Foto: Fortnite / Epic Games