Instagram Stories využívá přes 400 milionů uživatelů. Nově do nich budou moci přidat hudbu

instagrammusic
0Zobrazit komentáře

Během včerejšího dne Instagram, který od roku 2012 spadá pod Facebook, oznámil, že jeho relativně novou funkci Stories, díky které mohou uživatelé publikovat 24hodinové příspěvky, využívá přes 400 milionů uživatelů denně. Není tak divu, že se v poslední době soustředí na její pravidelné vylepšování, díky kterému Stories přešly z obyčejných fotografických a video příspěvků v interaktivní obsah, do kterého lze přidat i gify, aktuální polohu, počasí nebo odkazy na různé produkty.

A nyní se přidá další dlouho žádaná funkce. Instagram Stories nově umožní přidání hudby, jako podkresu pod natáčené video nebo sdílenou fotografii. Uživatelé si tak mohou hudbu pustit v pozadí přímo při nahrávání, přidat ji tam dodatečně a dokonce ji různě ztlumovat či zesilovat nebo využít pouze libovolné části skladby.

062718_REDSHARKBIKES_2

Přečtěte si takéBývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranuBývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranu

Hudba se pak přehrává automaticky všem, kteří si video prostřednictvím Instagram Stories prohlíží. Funkce by měla být aktuálně dostupná ve vybraných zemích, včetně České republiky pro zařízení s iOS (Android by měl přijít za několik týdnů). V seznamu hudby lze najít nepřeberné množství skladeb od vydavatelství jako Sony, UMG nebo Warner Music s tím, že Instagram v několika následujících týdnech bude přidávat další hudbu.

stories

Skladby lze procházet dle žánrů, aktuální nálady nebo dle popularity. Jediné, co není a velmi pravděpodobně ani nebude možné, je přidání vlastní skladby. Především s ohledem na autorská práva, jelikož i předvybraný interpret je přímo ve Stories příspěvku zobrazen, podobně jako další prvky, které do nich lze přidat.

Foto: Instagram