Elon Musk naznačil zaměstnancům, že by se Tesla mohla po víkendu přehopnout do zisku

emusk
0Zobrazit komentáře

V posledních dnech se na internetu neřeší v technologických kruzích snad nic jiného než Tesla a její CEO Elon Musk, který si za poslední týdny prošel nepříjemným obdobím, ze kterého se postupně dostává zpět na výsluní. Svým zaměstnancům totiž ve včerejším e-mailu naznačil, že je Tesla opravdu blízko dlouho očekávané ziskovosti, kterou Musk sliboval na letošní třetí čtvrtletí.

Právě třetí kvartál včera, k poslednímu zářijovému dni, skončil a veřejnost netrpělivě čeká, zda se podařilo překlenout problémy minulých čtvrtletí a Teslu opravdu dostat do provozního zisku. V e-mailu s předmětem „Ještě jeden den tvrdé dřiny a vítežství je naše!!“, který dostali zaměstnanci Tesly, Musk motivuje tým následujícími slovy:

„Jsme velmi blízko dosažení profitability a dokázání toho, že se všichni negativní lidi mýlili. Ale pro úplnou přesnost, musíme jet zítra (neděle) opravdu naplno. Pokud totiž nepolevíme, dosáhneme výsledků, který překonají veškerá očekávání. Jeď, Teslo!!!“

musk

Šéf automobilky Tesla Elon Musk

Během několika posledních dní to byl druhý e-mail, který Musk svým zaměstnancům poslal. První se týkal toho, že mají zapomenout na všechny rušivé zprávy kolem jeho osoby a problémů v Tesle, jež přišly v souvislosti se žalobou americké Komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Ta se dožadovala Muskova odstoupení a také zaplacení pokuty za nemístná vyjádření na Twitteru ohledně stažení Tesly z burzy a vykoupení akcionářů za prémiovou cenu 420 dolarů na akcii.

pipedrive

Přečtěte si takéEstonský startup Pipedrive vstupuje do Česka, kde chce proinvestovat 350 milionů korunEstonský startup Pipedrive vstupuje do Česka, kde chce proinvestovat 350 milionů korun

Nic z toho totiž nebyla pravda a po několika dnech od původní žaloby se tak Musk s komisí dohodl, že odstoupí z čela správní rady kalifornské automobilky, ve které se neobjeví minimálně další tři roky, a také že zaplatí pokutu ve výši 20 milionů dolarů. Tedy stejnou částku, kterou dostala nařízeno zaplatit i samotná Tesla.

tesla-modelc-semi-models-modelx

Tesla Model 3, Model S, Model X a chystaný nákladní automobil Semi

Musk se tak bude muset ve své pozici nyní hodně otáčet, aby splnil to, na co všichni akcionáři čekají – plán profitability a nepřetržitého růstu produkce, převážně u nového Modelu 3. Očekává se, že automobilka zvládla za poslední čtvrtletí vyrobit přes 50 až 55 tisíc kusů svého nejnovějšího modelu. Tesla navíc zapojila kvůli přetočení do zisku několik dalších opatření – pro nové objednávky omezila počet dostupných barev bez příplatku a začala vyprodávat množství automobilů na skladě.

Více se velmi pravděpodobně dozvíme ještě v průběhu tohoto týdne, jakmile budou finalizována data za poslední čtvrtletí.

Foto: Tesla

Diskuze (0)

Novinka

Anonym