Spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen podlehl ve svých 65 letech rakovině

paulallen
0Zobrazit komentáře

Ve včerejších večerních hodinách se začala šířit internetem smutná zpráva nejen pro technologický svět. Spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen po dlouhém zápasu podlehl ve věku 65 let Non-Hodgkinovu lymfomu. O návratu a léčbě zákeřného typu rakoviny informoval miliardář již začátkem měsíce, stav se ovšem nelepšil.

Allen byl znám mimo technologický svět pro své filatropické zájmy, prostřednictvím vlastní společnosti Vulcan financoval vývoj umělé inteligence, stejně jako revitalizaci amerického Seattlu, města, kde se Allen narodil a během včerejšího dne také zemřel. Jeho jmění se odhadovalo na více než 20 miliard dolarů a ještě tento týden byl na 44. místě v žebříčku miliardářů, který sestavuje magazín Forbes. Allen mimo jiné podpořil 100 miliony dolarů boj proti virusu ebola.

Zajímavostí také je, že mimo těchto aktivit byl Allen i nadšencem do sportu. Vlastnil tým amerického fotbalu Seattle Seahawks v NFL, stejně jako basketbalový tým Portland Trailbrazers v NBA. Mimo sportu se zasloužil i o vybudování historického centra rockové hudby v Seattlu s názvem Experience Music Project, částečně věnovaného rockové legendě Jimi Hendrixovi.

„Ze ztráty jednoho z mých nejstarších a nejbližších přátel, Paula Allena, jsem dočista zlomen. Od našich ranných let, které jsme trávili na Lakeside School, přes partnerství při budování Microsoftu až po společné filantropické projekty byl Paul vždy tím pravým parťákem a skutečným přítelem. Svět osobních počítačů by bez něj neexistoval,“ komentuje smutnou událost spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates.

skiptop

Přečtěte si takéElektrické koloběžky se po předchozím zákazu města znovu vrací do ulic San FranciscaElektrické koloběžky se po předchozím zákazu města znovu vrací do ulic San Francisca

Allenova smrt zasáhla skutečně celý technologický svět, včetně představitelů těch největších firem, od stávajícího šéfa Microsoftu Satya Nadelly, spoluzakladatele Microsoftu Steva Balmera či zakladatele Amazonu Jeffa Bezose až po šéfa Applu Tima Cooka.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym