Pět nejúspěšnějších filmů letos v Česku vydělalo přes 450 milionů korun. Vede Bohemian Rhapsody

bohemianrhapsodytop

Foto: CinemArt

Bohemian Rhapsody

0Zobrazit komentáře

Dnešní rok byl na poli filmů jeden z nejúspěšnějších za poslední dekádu, především díky superhrdinským filmům od Marvelu v podání dalšího dílu Avengers, Black Panthera nebo Ant-mana. Alespoň tedy co se týče Česka, kde letos Avengers s podtitulem Infinity War skončili na druhém místě s příjmy ve výši 98,4 milionu korun při 622 tisících diváků.

Přesto se jeden z globálně nejúspěšnějších filmů nedokázal přehoupnout přes magickou hranici 100 milionů korun, kterou letos překonal pouze snímek Bohemian Rhapsody, pojednávající o životě zpěváka a frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho, jenž v Evropě a potažmo i v Česku slavil obrovský úspěch. Letos skončil na prvním místě prozatím se 140,7 milionu korun a díky stále silné aktuální návštěvnosti v kinech se předpokládá, že se přehoupne přes 150 milionů.

To by z Bohemian Rhapsody udělalo v rámci Česka druhý nejúspěšnější film historie, hned za Avatarem od Jamese Camerona z roku 2009. Na druhé příčce se ještě před ohlášením výsledků za aktuální týden drží se 146 miliony česká pohádka Anděl páně 2. Na třetí příčce se letos umístí další český snímek Po čem muži touží, který v příjmech lehce přesáhl 79 milionů korun, následovaný hollywoodským trhákem Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny se 70 miliony a animákem Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená se 66 miliony.

Pouze těchto pět filmů se letos v rámci Česka postaralo o celkové příjmy ve výši 454,6 milionu korun, což představuje téměř 24% nárůst oproti loňskému roku, kdy první pětice filmů v příjmech dosáhla na 368 milionů korun. Loni se to podařilo díky titulům jako Já, padouch 3Piráti z Karibiku: Salazarova pomstaStar Wars: Poslední z JediůThor: Ragnarok nebo Po strništi bos.

Naopak v příštím roce se očekává, že takřka jediný snímek, který by mohl zásadně konkurovat celkové bilanci letošního hitu Bohemian Rhapsody bude v rámci Česka další pokračování marvelovky Avengers: Endgame, na které nedávno Marvel lákal prvním trailerem. To se ovšem ukáže až v průběhu dubna až května příštího roku, premiéra je totiž naplánována na 26. dubna.

Celosvětově nejúspěšnější za letošní rok nicméně Bohemian Rhapsody není, to se v celkovém globálním žebříčku prozatím ustálilo na osmé pozici s 668,6 miliony dolarů. Za letošek jednoznačně vedou v mezinárodním rozsahu zmínění Avengers: Infinity War, kteří přesáhli rekordní 2 miliardy dolarů, následované další marvelovkou Black Panther s 1,34 miliardy dolarů a Jurským světem: Zánik říše s 1,3 miliardy dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym