Pale Fire Capital jde do saunového světa. Do Saunie od spoluzakladatelů Invia.cz investuje 150 milionů korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

saunia2

Foto: Saunia

Saunový svět Saunia

0Zobrazit komentáře

Z technologického a internetového světa do vyhřáté sauny se vydala česká investiční skupina Pale Fire Capital. Trojice Dušan Šenkypl, David Holý a Jan Barta, která za ní stojí, se rozhodla investovat do společnosti Saunia. Ta v Česku provozuje sedm saunových světů a dalších sedm jich buduje.

Na první pohled sice tato investice Pale Fire Capital poněkud vybočuje z dosavadního portfolia tuzemské finanční skupiny, která vyhledává především technologické a online projekty, ale za Saunií je ještě trochu jiný příběh než jen sauny. Stojí za ní totiž spoluzakladatelé společnosti Invia.cz.

Nově se tak především internetoví podnikatelé potkávají i v offline světě a Pale Fire Capital se rozhodlo růst saunového světa podpořit investicí ve výši 150 milionů korun. Za to dostane pětinový podíl a hodnotu celé firmy posouvá na tři čtvrtě miliardy korun.

saunia3

Foto: Saunia

Saunový svět Saunia Černý Most

Abyste na jeden ze sedmi otevřených saunových světů pod hlavičkou Saunie narazili, musíte navštívit některé z obchodních center v Praze, Liberci, Brně či Ostravě. Právě v nich totiž firma své sauny staví a díky nové investici se chce stát největším provozovatelem saunových světů v České republice a na Slovensku.

„Díky důvěře ze strany Pale Fire Capital a jejich investici budeme schopni dokončit všechny rozestavěné pobočky ještě tento rok a stát se tak největším provozovatelem saunových světů v České republice a na Slovensku,“ říká generální ředitel Saunie Bohumil Píše.

grason-jarmila-kowolowska-milan-zemanek-miton

Přečtěte si takéMiton investuje 10 milionů korun do restaurací budoucnosti. Vstupuje do českých startupů Grason a QerkoMiton investuje 10 milionů korun do restaurací budoucnosti. Vstupuje do českých startupů Grason a Qerko

Právě Bohumil Píše spolu s Michalem Drozdem a Radkem Stavinohou začali v roce 2000 tvořit portál MojeDovolená.cz, který se nakonec vyvinul až do dodnes fungujícího online prodejce zájezdů Invia.cz. Dnes už tato trojice spolu se čtvrtým společníkem Janem Holečkem šest let buduje saunové světy, do kterých loni zavítalo téměř 300 tisíc lidí.

„V roce 2018 jsme zaznamenali zdvojnásobení návštěvnosti na téměř 300 tisíc a očekávám, že obdobným tempem porosteme i v dalších letech,“ předpovídá Bohumil Píše. Vize Saunie navíc sahá až za hranice Česka a Slovenska, kde se chce stát lídrem v poskytování wellness a relaxačních služeb, a plánuje expanzi do dalších zemí. Ostatně právě proto si saunovou firmu vybrali pro svou další investici finančníci z Pale Fire Capital.

saunia4

Foto: Saunia

Saunový svět Saunia

„Saunia je společnost, která má potenciál stát se ve svém oboru evropským lídrem. Vnímáme, že obchodní centra se postupně transformují z čistě nákupních zón na centra zábavy a volnočasových aktivit a Saunia je přesně ten koncept, který do této strategie zapadá,“ vysvětluje Dušan Šenkypl.

Saunia se tak přidává do portfolia Pale Fire Capital, v němž nedávno přibylo Aukro a nejdeme v něm také projekty jako Agdata, komunitní tržiště Scuk.cz, vyhledávač nábytku Favi či startup Zuri Michala Illicha, který staví elektrické bezpilotní letadlo.