Schváleno. Vodafone kupuje za více než 18 miliard eur majitele českého UPC

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

vodafone

Foto: Vodafone

Sídlo Vodafonu v pražských Stodůlkách

0Zobrazit komentáře

Britská telekomunikační skupina Vodafone Group dostala od Evropské komise zelenou k obří akvizici aktivit společnosti Liberty Global v Německu, Maďarsku, Rumunsku a České republice, kde poskytuje kabelovou televizi a širokopásmové služby. V transakci za 18,4 miliardy eur (471 miliardy korun) získá Vodafone mimo jiné i kabelovou síť UPC, která funguje také v Česku.

V České republice má Vodafone 3,9 milionu zákazníků, ke kterým nyní přibude 1,5 milionu domácností připojených právě k síti UPC. Ta poskytuje pro více než půl milionu zákazníků služby vysokorychlostního pevného internetu, 539 tisícům zákazníků kabelovou televizi a 200 tisícům uživatelů pevné telefonní linky.

Celý obchod, který nyní posvětila Evropská komise, by měl být dokončen k 31. červenci a Vodafone následně v Česku plánuje pokračovat v investicích do mobilní a vysokorychlostní optické infrastruktury, stejně jako v rozvoji nabídky pevných, mobilních a konvergovaných služeb.

Po dokončení akvizice se celá telekomunikační skupina Vodafone Group stane vlastníkem největší vysokorychlostní sítě nové generace v Evropě a také provozovatelem jedné z největších televizních platforem. Druhý největší mobilní operátor na světě si chce akvizicí aktivit Liberty Global pojistit svou pozici v Německu, kde je dvojkou za Deutsche Telekom.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym