Apple ukázal trailer na svůj nový seriál The Morning Show. Jeho natáčení stojí více než Hra o trůny

jennifer-anniston-reese-whiterspoon-apple-tv2

Foto: Apple

Reese Whiterspoon a Jennifer Aniston budou mít na Apple TV+ seriál The Morning Show

0Zobrazit komentáře

Letošní a příští rok bude pro milovníky seriálů a filmů na internetu hotovým rájem. Své služby spustí množství amerických televizních stanic, ale i velcí hráči jako Disney se svou službou Disney+, HBO s novinkou HBO Max, kam spojí většinu své produkce, a na obrovský trh si brousí zuby také kalifornský obr Apple. O tom sice víme zdaleka nejmíň, ale o to více by mohla služba nakonec překvapit.

Dle informací serveru Financial Times Apple do obsahu investoval již minimálně 6 miliard dolarů. Původně měl přitom pro letošní rok v plánu utratit jen 1 miliardu. Oproti zavedeným gigantům, jako je Amazon, který nyní investuje miliardy dolarů do seriálové adaptace Pána prstenů, nebo Netflixu, to je zatím méně, ale na to, že služba ještě neběží, to je už skutečně signifikantní částka.

Když k tomu připočteme množství dalších volných prostředků, které Apple má, a silný ekosystém věrných zákazníků, může vzniknout opravdu zajímavý mix. Z filmového a seriálového obsahu jsou zatím známy spíše střípky, stejně jako ohledně spuštění a ceny služby. První vlastní show by se nicméně měly objevit už letos na podzim, a to za cenu na hranici 10 dolarů (230 korun) za měsíc.

Důkaz, že to myslí Apple s vlastní streamingovou službu skutečně vážně, představuje i rozpočet pro jeden z prvních seriálů The Morning Show, kde se objeví Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steven Carell. Jen první dvě řady mají podle Bloombergu spolknout ohromných 300 milionů dolarů, což by z něj udělalo dražší seriál, než byla vysoce nákladná Hra o trůny z dílny HBO. Epizody z poslední série stály v průměru 15 milionů dolarů.

Na první trailer k seriálu The Morning Show se můžete podívat níže: