Nový seriál Pán prstenů na Amazonu se blíží. Na starost ho dostal režisér Jurského světa

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

gandalf

Gandalf

0Zobrazit komentáře

Vedle streamovacích služeb jako Netflix či HBO GO zatím zůstával Amazon Prime trochu v pozadí. Pro následující roky ovšem chystá jeden velký projekt, kterým chce nalákat miliony diváků. Před dvěma lety nakoupil práva k natočení nového seriálu ze Středozemě, kde se odehrává populární Pán prstenů, známý z knih J. R. R. Tolkiena a později z veleúspěšné filmové trilogie Petera Jacksona.

Právě na Jacksonovy filmy chce Amazon navázat, a proto najímá špičkové lidi, kteří mu mají dopomoci k úspěchu. Nyní je již známo i to, kdo pro první díly usedne v režisérské židli. Amazon ukázal podle informací serveru Variety na J.A. Bayona, který stojí za filmy jako Jurský svět: Zánik říše, Volání netvora: Příběh života, Nic nás nerozdělí nebo Sirotčinec.

Bayona by měl pro Amazon Studios režírovat první dva díly, které se budou podobně jako filmová trilogie natáčet na Novém Zélandu. Děj seriálu se bude odehrávat před událostmi v první knize Společenstvo prstenu, ale další podrobnosti zatím nejsou známy. Tedy až na to, že Bayona bude spolupracovat se scenáristickou dvojicí JD Payne–Patrick McKay.

9716CC62-0678-40E0-8AB7-77310623A537

Na Amazon Prime se má první série nového Pána prstenů dostat v roce 2021

Právě dvojice JD Payne a Patrick McKay spolupracovala dříve například na původním scenáři k filmu Star Trek: Do neznáma a pracuje také na novém dílu s prozatím neoficiálním názvem Star Trek 4. Amazon Studios nicméně na dvojici pravděpodobně zásadním způsobem tlačilo a musí si pospíšit také s dalšími kroky, jelikož chce všech pět chystaných řad nového Pána prstenů natočit už do konce roku 2020.

O samotném ději seriálu toho prozatím kromě zasazení před události Společenstva prstenu moc nevíme. Své angažmá nevyloučil například ani Ian McKellen, který v původní trilogii představoval roli Gandalfa. Již koncem roku 2017 v rozhovoru pro BBC Radio 2 naznačil, že ho zatím nikdo neoslovil, ale že pochybuje, že by ho mohl po takové době hrát někdo jiný.

Josef Prusa_Prusa Research_005

Přečtěte si takéPrusa Research Josefa Průši prodal již přes 130 tisíc 3D tiskáren. Loni firma utržila více než miliardu korunPrusa Research Josefa Průši prodal již přes 130 tisíc 3D tiskáren. Loni firma utržila více než miliardu korun

Obsazení herců a hereček bude ovšem klíčové, jelikož s nimi budou diváci oproti filmům trávit podstatně větší množství času. Amazon do produkce vkládá zhruba 1 miliardu dolarů, ale je samozřejmě stále otázkou, zda bude chtít využívat známé tváře, nebo dá prostor novým umělcům.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym