Překvapení na Oscarech a návrat véčka. Samsung s předstihem ukázal svůj nový skládací telefon

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

galaxyflip

Foto: @EvLeaks

Samsung na Oscarech ukázal svůj nový skládací telefon

0Zobrazit komentáře

Měla to být největší technologická událost týdne. Samsung plánoval v úterý představovat své nové vlajkové lodě mezi mobilními telefony, ale jeden z hlavních taháků nakonec vyzradil o den dříve sám. K překvapení všech si totiž koupil reklamní spot během vyhlašování filmových Oscarů, aby v něm ukázal svůj nový skládací telefon.

Ne že by to bylo úplně poprvé, co jsme nový Galaxy Z Flip viděli. O tom, že po loňském debutu prvního skládacího telefonu v podobě Galaxy Foldu představí Samsung také tzv. véčko, se mluví už dlouhé měsíce. Navíc již došlo i k mnoha přesným únikům, ale až nyní vše oficiálně potvrdil také Samsung.

Pokud tedy měl kdokoliv pochybnosti o tom, co uvidíme na zítřejší konferenci Unpacked, je nyní o mnohém jasno. Samsung totiž v půl minutovém spotu odhalil většinu důležitého, co bychom měli o novém Galaxy Z Flipu vědět.

Jedná se návrat ke klasickým véčkovým telefonům, ale zatímco těm, které proslavila v roce 2004 zejména Motorola RAZR, se přiklápěl displej na hardwarovou klávesnici, Samsung jde dál (a zkouší to i sama Motorola, byť její snažení zatím provázejí komplikace). Nový Galaxy Z Flip má místo klávesnice velký displej, který se v půlce ohýbá.

Pravděpodobně půjde o stejnou či velmi podobnou technologii, jakou jsme již mohli vidět u Galaxy Foldu. Také Galaxy Z Flip bude mít displej i zvenku, ale tentokrát jen velmi malý, na němž se objeví například jméno volajícího a půjde přes něj telefonát přijmout. To hlavní se ukáže, jakmile telefon vyklopíte.

Podrobnější specifikace Samsung prozradí až zítra, tedy například jak je samotný displej velký a jaké má rozlišení, ale už ze současných záběrů je jasné, že půjde o velice protáhlý displej. Objevují se tak otázky, jak jednoduché bude například ovládání Z Flipu jednou rukou. To by měla naznačit již zítřejší konference Unpacked, stejně jako cenovku nového stroje.

Vedle svého druhého skládacího telefonu, na který Samsung lákal už koncem loňského roku, by měl jihokorejský gigant představit také tři nové telefony Galaxy S20 a můžeme jen čekat, zda se objeví i něco, co zatím nikde neuniklo.