Slack pracuje na integraci Microsoft Teams. S konkurenční aplikací chce umožnit telefonování

Peter BrejčákPeter Brejčák

slackteams

Slack umožní telefonování s uživateli konkurenčního Microsoft Teams

0Zobrazit komentáře

Týmový komunikační nástroj Slack pracuje na technologickém řešení, které jeho uživatelům umožní komunikovat s těmi, co používají konkurenční aplikaci Microsoft Teams. Konkrétně má jít o funkce volání, zatím však není jasné, kdy bude novinka představena.

Plánovanou integraci oznámil spoluzakladatel a šéf firmy Stewart Butterfield, pro zpravodajský portál CNBC s tím, že Slack už teď umožňuje práci s dalšími produkty Microsoftu jako OneDrive, Outlook nebo SharePoint.

Pro průkopníka oboru týmové komunikace jde o dlouhodobou strategii. Slack ve svém produktu buduje integrace se softwarem třetích stran, aby mohli uživatelé propojovat všechny možné nástroje, a podle vyjádření z listopadu firma nabízí již 1 800 různých integrací a dalších 500 tisíc doplňujících aplikací vytvořili nezávislí vývojáři. Microsoft se v budování Teams více spoléhá na větší integraci vlastních služeb kolem balíků Office.

slack-top

Foto: Slack

Slack představil největší redesign uživatelského rozhraní ve své historii

Zpráva o novince přichází jen týden poté, co Slack představil největší redesign své historie. Aktuální pandemie koronaviru totiž způsobila výrazný nárůst poptávky po nástrojích umožňujících týmovou komunikaci, firma tak novou podobou uživatelského rozhraní chce usnadnit práci nováčkům.

Novinky o den později představil i Microsoft Teams, například možnost potlačení okolního hluku či psaní offline. Technologický gigant zároveň vyhrává i samotnou bitvu o dominanci trhu týmových komunikačních nástrojů – počet denních aktivních uživatelů nedávno dosáhl 44 milionů.

Slack podle posledních čísel publikovaných v říjnu dosáhl úrovně 12 milionů denních uživatelů. Tyto statistiky pak přestal veřejně oznamovat, místo toho prezentuje údaje o současně připojených uživatelích – a podle vyjádření Butterfielda na Twitteru v tomto ohledu ve čtvrtek s 12,5 milionu současné připojených uživatelů překonal svůj rekord.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym