Akcie jdou nahoru, cestování se vrací a nový Facebook je tu pro všechny. Přečtěte si nejzásadnější zprávy týdne

travel
0Zobrazit komentáře

Již delší dobu vedle webu přinášíme čtenářům CzechCrunche také týdenní newsletter, který shrnuje to nejlepší, co jste si u nás mohli během týdne přečíst. Teď jsme se ale rozhodli, že koncept trochu změníme a rozšíříme obsah newsletteru na dvojnásobnou dávku, včetně výběru nejzásadnějších domácích i světových zpráv kolem byznysu, startupů či technologií, které by vás měly zajímat a které vás připraví na další týden.

Pro příští týdny navíc chystáme v newsletteru spoustu dalších vylepšení. Dostávat ho můžete exkluzivně každou neděli ráno do svého e-mailu:

***

? Cestování se vrací: Chybí vám létání i zahraniční destinace? Sicílie chce hradit turistům 50 % nákladů vynaložených na letenky. Francie otevře hranice pro cestující ze Schengenu a Velké Británie. A aerolinky začínají pomalu létat, často s prázdnými sedačkami uprostřed.

? Akcie znovu na vzestupu: Uber si i přes propouštění, velkou ztrátu a ukončení Uber Eats v Česku i několika dalších zemích a investici do Lime připsal za týden 20 procent. Stejně je na tom i PayPal, který zaznamenal značný nárůst plateb. Dvanáct procent si ale připsala také Tesla, která už není jen o automobilech a chce poslat třetinu zaměstnanců zpět do výroby, a neuvěřitelných 50 procent americký e-commerce obr Wayfair.

? Nový Facebook: Měsíce testování a dolaďování nové podoby největší sociální sítě jsou u konce. Uživatelé se ho plošně dočkají v průběhu tohoto a příštího týdne a už nebude cesty zpět. Vítáte změnu?

? Zoom napravuje reputaci: Nejdřív průdký růst, poté problémy se zabezpečením, krátce na to nepravdivé oznámení 300 milionů aktivních uživatelů. Zoom má co napravovat a začal u zabezpečení. Kupuje startup Keybase na šifrování dat.

⛑ Chytrá karanténa jede: Česko se příští týden posune zase blíže „normálu“ a pomoct k tomu má i chytrá karanténa. Aplikace eRouška, která k tomu slouží, má na Androidu už přes 160 tisíc uživatelů a nově je k dispozici na iOS.

***

Dejvice a Bohnice se dočkají přímého spojení, navíc s výhledem na řeku a zoo. Praha postaví novou lanovou dráhu

lanovka-praha-boxed-min

Foto: Magistrát HMP

Z Podbaby do Bohnic má vést lanovka v roce 2025

Dejvice a Bohnice jsou od sebe co by kamenem dohodil, ale spojení komplikuje řeka. A tak se Praha rozhodla, že přes ni postaví lanovou dráhu.

***

Aby vám už neunikla nemovitost. Český datový startup Apify spouští Realitního psa a spočítá i návratnost investice

jakub-balada-min

Foto: Apify

Spoluzakladatel datového startupu Apify Jakub Balada

Hledání nového bytu je často o rychlosti. Jakmile se někde zajímavá nemovitost objeví, je rychle pryč. Abyste nemuseli ručně procházet desítky realitních portálů, spouští český datový startup Apify hlídacího realitního psa.

***

Přileťte, proplatíme vám část letenek. Sicílie se vzpamatovává z pandemie a láká turisty na výhodnější dovolenou

cefalu-palermo-sicilie

Foto: Jacek Dylag/Unsplash

Historické město a letovisko Cefalù na severu ostrova

To nejhorší kolem koronaviru v Evropě máme, alespoň prozatím, za sebou, a země začínají pomalu znovu lákat turisty. Svůj způsob si našla i italská Sicílie, která jim nabízí proplacení poloviny ceny letenek.

***

Psychologická hororovka z moravských lesů za zvuků cimbálovky. Je tu očekávaná česká hra Someday You’ll Return

someday-youll-return-1

Foto: CBE Software

Nová česká hororovka Someday You’ll Return

Pět let vývoje a dechberoucí hororové zpracování českých luhů a hájů. Nová česká hra Someday You’ll Return již brzy spatří světlo světa a láká na prostředí Moravy – tentokrát ale v psychologickém pojetí při hledání nezvěstné dcery, bez zombie a přehnané krve.

***

Z Revolutu je banka, v Litvě spouští účty. Úvěry či kreditky chce do několika měsíců nabídnout i v Česku

revolut-card-top

Foto: Revolut

Platební karta Revolut

Revolut vzal finanční svět útokem. Teď se ale oficiálně stává oficiální evropskou bankou a převádí uživatele pod novou jurisdikci. Díky tomu bude moct spouštět nové typy produktů i nabídnout lepší ochranu.

***

Fortnite slaví 350 milionů hráčů a posouvá hranice digitální zábavy. Na virtuální koncert zve přední umělce taneční hudby

fortnite-show

Foto: Travis Scott/YouTube

Travis Scott posunul virtuální koncerty na novou úroveň

Fortnite je jednou z nejrychleji rostoucích her, které jsou navíc zdarma. Tvůrci slaví 350 milionů hráčů, a to rovnou ve velkém stylu – virtuálním koncertem, kterého se zúčastní DJ Steve Aoki nebo deadmau5.

***

Nechcete příště přijít o výběr toho nejlepšího z posledních dní i inspiraci na závěr týdne? Přihlašte se k našemu newsletteru:

Diskuze (0)

Novinka

Anonym