AMC a Next Games chystají herní rozšířenou realitu s tématikou The Walking Dead

Filip HouskaFilip Houska

thewalkingdead_090117x1
0Zobrazit komentáře

O rozšířené realitě se v poslední době hodně mluví a to především z toho důvodu, že s ní začínají experimentovat i velké, tradiční firmy. Důkazem může být nejen například balíček nástrojů ARKit od společnosti Apple nebo kultovní hra Pokémon GO od Niantic Labs ve spolupráci s Nintendem, ale nově také iniciativa tvůrců seriálového fenoménu The Walking Dead.

Televizní stanice AMC spolu s finským herním studiem Next Games totiž chystají pro mobilní platformy hru s rozšířenou realitou pod názvem The Walking Dead: Our World, která je svým principem velice podobná právě Pokémon GO.

greenscan_082717x1

Přečtěte si takéTato česká aplikace vám po načtení čárového kódu řekne, zda kosmetika obsahuje škodlivé látkyTato česká aplikace vám po načtení čárového kódu řekne, zda kosmetika obsahuje škodlivé látky

V hlavní roli bude stát samotný uživatel zařízení s iOS nebo Android, který bude muset v reálném světě zlikvidovat digitální „walkery“, respektive zombie. K tomu mu budou dopomáhat nejen zbraně, jež budou volně k nalezení, ale také virtuální seriáloví parťáci jako Rick, Daryl nebo Michonne.

Chystaná hra, která je částečně vytvořena pomocí nástrojů z ARKitu, zatím nemá stanovené termín vydání. Údajně by však měla „brzy přijít“.

Foto: Next Games

Diskuze (0)

Novinka

Anonym