Anglický fotbal ukořistil T-Mobile. Ve své televizi nabídne přenosy z Premier League, O2 TV stále jedná

Práva na přenosy z Premier League drží od nadcházející sezony nový hráč. Placený kanál Canal+ Sport bude zatím na Skylinku a u T-Mobilu.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

premierleague

Foto: T-Mobile

Anglickou Premier League bude v Česku vysílat i T-Mobile

0Zobrazit komentáře

Tuzemští fanoušci anglického fotbalu v posledních týdnech netrpělivě vyčkávají, jak dopadne velký souboj o to, kdo bude v českých televizích vysílat přímé přenosy ze zápasů Premier League. Od letošní sezony má totiž vysílací práva nově Canal+, který se chystá vysílat zápasy Liverpoolu, Manchesteru City, Chelsea a dalších anglických mužstev na svém placeném kanálu Canal+ Sport. Den před oficiálním startem Premier League se domluvil také s T-Mobilem, v jehož televizi budou zápasy k dispozici. Dál o ně usiluje také O2 TV či Telly.

Canal+ Sport si lze v Česku objednat buď samostatně, nebo v rámci nabídky Skylinku, který pod francouzskou skupinu patří. Těsně před vypuknutím nového ročníku nejvyšší anglické fotbalové soutěže se však stihl na nákupu práv domluvit také T-Mobile. Na jeho televizi se tak objeví lokalizované přenosy všech 380 zápasů, které bude Canal+ Sport nabízet. Dohoda je uzavřená na tři nadcházející sezony.

„Dbáme na to, abychom našim zákazníkům přinášeli prémiový obsah a prestižní nabídku kanálů, na které jsou zvyklí. Premier League tak nadále doplňuje širokou nabídku našich sportovních kanálů, které patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější obsah na T-Mobile TV,“ říká Zdeněk Spurný, manažer televizních služeb T-Mobile. „V rámci vysílání Premier League letos nabídneme všech 380 zápasů, sedmidenní archiv a nově i možnost paralelního vysílání všech utkání na ostatních kanálech Canal+ Sport,“ dodává.

Vysílací práva získal T-Mobile spolu se Slovak Telekom a DIGI Slovakia. V nabídce díky tomu bude mít všechny prestižní evropské fotbalové ligy. Nabízí totiž také přenosy ze španělské La Ligy, německé Bundesligy, francouzské Ligue 1 i italské Serie A. V nabídce nechybí ani prestižní Liga mistrů a také druhá a třetí evropská pohárová soutěž v podobě Evropské ligy a Evropské konferenční ligy, kde se často objevují i české kluby. U vybraných – divácky atraktivních utkání – bude k dispozici rovněž paralelní vysílání souběžných utkání.

O právech na Premier League vede intenzivní debaty také O2, které až do loňské sezony ve své O2 TV anglickou nejvyšší soutěž vysílalo na kanálech Premier Sport 1 a Premier Sport 2, které byly k dispozici rovněž u Telly. Pro novou sezonu ale o práva přišlo a vzhledem k blížícímu se startu Premier League je pod tlakem uživatelů, kteří si historicky O2 TV právě kvůli anglickému fotbalu pořizovali. „Intenzivně jednáme,“ uvedl pro iDNES tiskový mluvčí O2 TV David Solnař. První kolo na této stanici nicméně diváci téměř jistě neuvidí.

Ve své dnešní tiskové zprávě se snažila O2 TV zákazníky uspokojit alespoň tím, že posílila fotbalový obsah z jiných zemí. V programu stanic Premier Sport 1 a Premier Sport 2 se nově objeví německá Bundesliga, španělská La Liga, italská Serie A a také přenosy z Ligy mistrů. Největším tahákem je ovšem pro mnoho fanoušků právě zmíněná Premier League, a tak dělají zástupci O2 TV vše pro to, aby se podobně jako konkurenční T-Mobile s Canal+ dohodli.