Apple představil speciální červené iPhony 8 a 8 Plus na podporu boje proti HIV

Filip HouskaFilip Houska

ip11
0Zobrazit komentáře

Americká technologická společnost Apple dnes představila speciální edici telefonů iPhone 8 a 8 Plus v červené barvě pod značkou PRODUCT(RED), která zaštiťuje fond na boj proti šíření HIV. Novinky startují na 700 dolarech a do prodeje vstupují již zítra, a to pravděpodobně i v České republice.

Apple s organizací (RED), která díky svým partnerům finančně podporuje Globální Fond na boj proti HIV v afrických zemí, pracuje již 11 let, během nichž zatím přispěl částkou okolo 160 milionů dolarů (cca 3,3 miliardy korun). Vzhledem k této spolupráci představila firma Tima Cooka řadu červených zařízení a příslušenství pod značkou PRODUCT(RED), přičemž naposled se jednalo o červený iPhone 7 (7 Plus). Nově se dostal na řadu další model.

9_Locco empty

Přečtěte si takéČeští J&T Ventures investovali miliony Kč do začínajícího coworkingu LoccoČeští J&T Ventures investovali miliony Kč do začínajícího coworkingu Locco

iPhone 8, respektive větší varianta 8 Plus, bude nabízet tělo z červeného skla a černých hliníkových částí ve přední části zařízení. Co se týče vybavení a funkcí, jedná se o stále stejný stroj jako původní iPhone 8 představený minulý rok. I když se do červeno-černé kombinace nedostala vlajková loď iPhone X, přichystal si pro něj Apple alespoň nový kožený zavírací PRODUCT(RED) obal.

iphonered1

Aktuální speciální edice iPhonů jde do prodeje v hlavní zemích včetně Německa, Francie nebo Velké Británie již zítra s tím, že do zbytku světa se dostanou v průběhu dubna, případně začátkem května. Podle českých webových stránek Applu by se zítra měly dát objednat i v České republice, nicméně oficiální tisková zpráva o tom jinak nepojednává.

Za 64GB variantu zájemce zaplatí 699 dolarů a za 256GB verzi pak o 100 dolarů více. České ceny zatím zveřejněny nebyly, ovšem očekávají se stejné, tedy 20 990 Kč, respektive 23 990 Kč.

app

Foto: Apple Newsroom

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym