Apple přiznal, že se při vývoji sluchátek inspiroval ikonickými stormtroopery ze Star Wars

Filip HouskaFilip Houska

st
0Zobrazit komentáře

Jony Ive, šéf industriálního designu společnosti Apple, se během nedávného rozhovoru pro deník The Wall Street Journal rozpovídal o řadě věcí. Hlavním tématem bylo pochopitelně nové ústředí Apple Park, do kterého se firma pomalu stěhuje, ale řeč přišla třeba i na sluchátka. A v ní Ive odhalil skutečnost, kterou doposud téměř nikdo nevěděl.

Uznávaný designér přiznal, že se při návrhu bílých sluchátek EarPods inspiroval původními maskami kultovních stormtrooperů z filmové ságy Star Wars. Podle všeho to řekl i samotnému režisérovi J. J. Abramsovi, který stojí za sedmým dílem Star Wars: Síla se probouzí.

therock_072417_1

Přečtěte si takéPodívejte se na nový krátký film od Applu s Dwaynem Johnsonem, který propaguje SiriPodívejte se na nový krátký film od Applu s Dwaynem Johnsonem, který propaguje Siri

V této spojitosti je zajímavé také připomenout dva roky starý rozhovor s Michaelem Kaplanem, kostýmovým designérem totožného snímku, pro Vanity Fair. Ten při navrhování aktuálních stormtrooperů Prvního řádu smýšlel jako Apple.

„Se stormtroopery to bylo více o zjednodušování, něco jako ‚Co by udělal Apple?‘.“

airpodsxstormtrooper_072617_1

Atypický meč Kylo Rena? Johnyho nápad

A není to jediná situace – na světelném meči Kylo Rena je z části rukopis právě Ivea, a to poté, co Abrams vzal připomínky na „hrubější a jiskřící meč“ vážněji, než by Ive očekával.

Foto: Apple Newsroom, Flickr [Johnny Silvercloud; coba], YouTube

Diskuze (0)

Novinka

Anonym