Apple zdražuje aplikace kvůli novému systému DPH

applepress

Od nového roku platí novela zákona, která zpřísňuje daňové podmínky pro firmy prodávající do evropských států. V každém státě se totiž nově musí řešit DPH podle tamních zákonů a tím podávat i větší mnoství přehledů. Minimální ceny aplikací se zvyšují na 0,99 euro v Evropě a 0,79 liber v UK, informuje AppleInsider. Americké ceny zůstávají neměnné a změny vstupují v platnost od zítřka.

hero_ygold_edition_large

Přečtěte si takéApple chystá ve svých obchodech s příchodem Apple Watch velkou peckuApple chystá ve svých obchodech s příchodem Apple Watch velkou pecku

Kromě zmíněných států se zvýší taktéž kanadské ceny na minimum ve výši 1,19 dolarů. Stejné změny se očekávají v Norsku nebo na území Ruska, naopak snížení cen se plánuje pro Island, což je vcelku paradox. S trhem by to moc zahýbat nemělo, ale pro některé developery to může znít jako rána pod pás, hned po tom, co se Apple ke konci roku pochlubil bezmála 10 miliardami dolarů, které developerům vyplatil z prodeje aplikací.

Vypadá to, že stále povedou aplikace založené na principu freemium, tedy zdarma, ale s placeným obsahem, které trhu prozatím dominují.

Foto: Apple Press Kit