Architektonický skvost provoněný čerstvou kávou. Starbucks v Chicagu otevírá největší pobočku na světě

Chicago vítá největší prodejnu Starbucksu na světě

Foto: Starbucks

Pro jedny obyčejná káva bez pravé chuti, pro druhé naopak každodenní palivo, na které nedají dopustit. Názory na největší kavárenský řetězec světa Starbucks se výrazně liší, ovšem nikdo mu nemůže upřít jeho cit pro design svých prodejen a nápadité vyladění nabízeného sortimentu. Nadšení pro atraktivní designové pojetí promítá především ve svých vlajkových pobočkách, jež prezentuje pod přídomkem Reserve Roastery.

Ty se oproti běžným pobočkám, kterých má Starbucks po celém světě více než 29 tisíc, vyznačují hlavně přítomností vlastních pražíren, díky níž mohou zákazníci vidět čerstvou přípravu kávových zrn. Navíc přesně sedí do strategického plánu firmy, který se zakládá na důraznějším zapojení hostů do celého procesu.

chicago_roastery-1

Návrh exteriéru nové pobočky Starbucksu v Chicagu

Foto: Starbucks

V pobočkách Reserve Roastery v Seattlu, Šanghaji, Miláně, New Yorku a Tokiu je tak možné vedle popíjení oblíbené kávy a sledování padajících zrnek v pražírnách dorazit i třeba na odborné workshopy, a to v obklopení zpravidla velmi propracovaného a tvůrčího interiéru. Podobný zážitek si nově užijí i obyvatelé Chicaga.

Starbucks v takzvaném Větrném městě otevírá svou dosud největší prodejnu s pražírnou na světě, která se pyšní čtyřmi patry o rozloze 3 252 metrů čtverečních. Nachází se přímo na lukrativní ulici Michigan Avenue, kde nahrazuje věhlasnou pobočku nábytkářské firmy Crate & Barrel. A právě z tohoto místa bude lákat chicagskou veřejnost, aby poznala svět Starbucksu v tom nejryzejším duchu.

starbucks-chicago-reserve-roastery-12

Hlavní část

Foto: Starbucks

Poutavá směs dřeva a oceli

Starbucks si dával záležet na tom, aby interiér pobočky Chicago Roastery reflektoval tamní kulturu a prezentoval nefalšovaný industriální design. Proto je možné hned při vstupu dovnitř vidět nespočet ocelových struktur v hnědo-oranžových odstínech, které velmi přirozeně splývají s dřevěnými stoly a skleněnými doplňky.

Okolo všeho se zároveň tyčí majestátní lesklé tuby o výšce sedmnácti metrů, přes které proudí miliony vypražených kávových zrnek, z nichž baristé následně připravují širokou škálu nápojů nebo je nabízí k prodeji. Starbucks navíc tvrdí, že vypražená zrna neputují nikam jinam – všechny jsou určeny pouze pro Chicago Roastery. Zákazníci pak mohou zrnkový průběh pozorovat z okolních eskalátorů, kterými se dostávají do hlavní části.

starbucks-chicago-reserve-roastery-6

Roury pro vypražené zrna

Foto: Starbucks

V ní se nachází celá řada míst k sezení, umělecké stěny, které jsou v různých podobách součástí všech poboček Starbucks Reserve Roastery, a pochopitelně také základní stanoviště pro nabízený sortiment. Ta jsou umístěna v různých směrech vrchního patra, přičemž některá nabízí pouze kávu a některá naopak balená zrna včetně originálního merchandisingu.

Součástí je také bar pro servírování alkoholických drinků včetně možnosti objednání letité whisky přímo do jednoho z kávových nápojů. Nechybí ani pultík s italským sladkým i slaným pečivem a zákusky, které si je možné k zakoupit a doplnit tak ucelený zážitek z největšího Starbucksu světa, jenž díky svým proskleným sekcím nabízí výhled na rušné Chicago.

Nová pobočka se slavnostně otevírá zítra (15. listopadu).

starbucks-chicago-reserve-roastery-15

Vrchní pohled

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-13

Místo pro zákazníky

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-14

Roury v obklopení eskalátorů

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-7

Masivní konstrukce

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-11

Synergie dřeva a oceli

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-10

Barový pult, za kterým se připravují alkoholické nápoje

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-9

Něco na chuť

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-8

Italský pultík

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-5

Pohled na eskalátor do hlavní části

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-4

Stylová vitrína

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-3

Umělecká stěna se vzorem zeleně

Foto: Starbucks

starbucks-chicago-reserve-roastery-2

Místo, odkud se celý zážitek koriguje

Foto: Starbucks

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě.