Asus začal vyrábět robota, který rozumí hlasovým příkazům a umí ovládat domácnost

zenbob
0Zobrazit komentáře

Automatizovaná domácnost již nadále nemusí být nedostupnou a složitou technologií pro běžného spotřebitele – základní zařízení lze pořídit již za pár tisíc korun. Díky tomu tak lze za příjemnou cenu automatizovat vytírání nebo vysávání podlahy, ovládání většiny elektronických zařízení, žaluzií, světel nebo třeba vytápění.

Nad to se rozhodl Asus, převážně známý jako výrobce notebooků a telefonů, uvést do prodeje robota s názvem Zenbo, který dokáže rozpoznat hlasové příkazy, připomínat důležité události nebo ovládat zařízení v domácnosti. Jeho cena je nastavena na 599 dolarů, tedy přibližně 14 544 korun.

incharge-h

Přečtěte si takéNejmenší nabíjecí kabel pro iPhone, který vybral přes 11 milionů Kč, se začíná prodávat v ČRNejmenší nabíjecí kabel pro iPhone, který vybral přes 11 milionů Kč, se začíná prodávat v ČR

Mezi nejdůležitější funkce patří základní hlasová komunikace s rozpoznáváním hlasu a obličeje, která dokáže v reálném čase zodpovídat na otázky a plnit příkazy. Tím tak kromě jiného dokáže sloužit i jako monitoring domácnosti. Díky přirozeně rozvíjející se inteligenci se navíc dokáže postupně učit a tím se adaptovat na konkrétního uživatele.

zenbo

Zenbo má kromě těla, která mírně připomíná robota BB-8 ze Star Wars, i display, na kterém lze robota plně ovládat i manuálně a vidět jeho „obličejové“ reakce. Výborně tak poslouží pro zabavení dětí, kterým dokáže přečíst celý příběh poutavým způsobem, nebo například seniorům, u kterých hlídá běžné životní funkce, upozorňuje na návštěvy doktora, léky nebo potencionální nebezpečí v propojené domácnosti.

Kromě jiného lze do robota nahrávat vlastní aplikace, pomocí speciálního tržiště, které Asus integruje, a které dává k dispozici potencionálním vývojářům, kteří tak budou mít, podobně jako s desktopy, mobily nebo televizními zařízením, další platformu, na které si mohou vyhrát.

Foto: Asus

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym