CEO Uberu odstupuje ze své pozice

Jiří SvobodaJiří Svoboda

travis
0Zobrazit komentáře

Uber, globální​ lídr v oblasti alternativní přepravy, v posledních několika měsících prochází krizí, která sahá od obviňování ze sexuálního obtěžování až po havárii jeho autonomního vozu. Nyní krize dosáhla i na toho nejpovolanějšího, CEO Travise Kalanicka, který svým zaměstnancům v úterý oznámil, že si na dobu neurčitou dává od řízení společnosti pauzu.

Stalo se tak po nedělním jednání představenstva Uberu, které doporučilo snížit Kalanickovy kompetence i na základě vyšetřování bývalého státního zástupce Erica Holdera. Ten byl Uberem před několika měsíci najat, aby se blíže podíval na praktiky a pracovní kulturu společnosti, právě poté, co byl zveřejněn případ obtěžované vývojářky. Zároveň však lze předpokládat, že obrovský vliv na toto rozhodnutí měla i pár týdnů stará tragická událost, kdy rodiče Kalanicka prodělali nehodu na lodi, při níž Kalanickův otec utrpěl vážná zranění a matka zemřela.

fisker

Přečtěte si takéFisker se vrací a přináší elektromobil s dojezdem 640 kilometrů a nabitím do 9 minutFisker se vrací a přináší elektromobil s dojezdem 640 kilometrů a nabitím do 9 minut

Nejedná se však o jedinou interní změnu, kterou Uber podstoupí. Doporučeních, které představenstvo přijalo, je celkem 47. Týkají se jak užšího vedení, různě zaměřených týmů, či pracovní kultury, ještě důležitější však je celá řada doporučení ohledně HR, managementu a diverzity na pracovišti. Nově tak všichni seniorní zaměstnanci budou mít povinnost absolvovat tréninky vedení kolektivu, HR a managmentu. Speciálně HR oddělení pak například bude blíže instruováno ohledně pracovních pohovorů.

The Hamptons Lure Uber Top Drivers Amid NYC Slow Summer Weekends

Doporučení vypracovaná Holderovou firmou Covington and Burling dále navrhují přidání nezávislého člověka do představenstva a dává důraz na roli COO, kterého stejně jako CFO, Uber hledá. Mezi další body patří třeba zákaz milostných vztahů mezi zaměstnanci či přesnější pravidla ohledně alkoholu a drog, upřesňuje Reuters. Kompletní zpráva se všemi doporučení je veřejně dostupná zde.

Jestliže pracujeme na Uber 2.0, musím pracovat i na Travisovi 2.0 abych mohl být lídrem, kterého firma potřebuje a kterého si vy zasloužíte. (…)  Během této prozatímní doby bude firmu řídit tým lídrů,  mých kolegů,“  napsal Kalanick v oznamovacím mailu svým zaměstnancům.

Ačkoliv prý Kalanick na nedělní schůzi chyběl, do firmy se bude moci vrátit kdykoliv bude chtít.

ubersf

Autonomní vozidlo testované Uberem

Foto: TED Conference / Flickr , Uber

Diskuze (0)

Novinka

Anonym