České Credo Ventures investuje další miliony do startupu na tvorbu automatizovaných úkolů

uipath
0Zobrazit komentáře

Tuzemský investiční fond Credo Ventures, ve kterém jako partneři figurují Andrej Kiska, Vladislav Jež, Jan Habermann nebo Ondřej Bartoš, zaznamenal po úspěšné 43 milionové investici do brněnského Runecast další proinvestovanou částku. Tentokrát do startupu UiPath, který zajišťuje RPA, neboli zjednodušení tvorby automatizovaných úkolů v rámci firem a do kterého již pražské Credo Ventures jednou investovalo.

Podle našeho odhadu Credo Ventures do startupu přisypalo minimálně další stovky tisíc dolarů. Do Series A, ve kterém UiPath vybral na 30 milionů dolarů se zapojily i další dřívější investoři jako Earlybird Venture Capital nebo Seedcamp – celé kolo ale nově vedl Accel.

Miton – partneři

Přečtěte si takéČeský portál o bydlení Biano.cz od Mitonu expanduje na Slovensko a do NizozemskaČeský portál o bydlení Biano.cz od Mitonu expanduje na Slovensko a do Nizozemska

UiPath bylo založeno v Rumunsku v roce 2012 a nyní operuje na území Spojených států. Cílem startupu je tvořit inteligentní korporace, které mají své důležité nástroje propojeny s co nejvyšší formou automatizace a efektivity. Mimo RPA nabízí UiPath také řešení v oblasti CRM nebo ERP aplikací. Veškeré služby si je pak možné nastavit pomocí jednoduchého vizuálního editoru s mnoha nastaveními, které provádějí uživatele krok po kroku integrací různých úkolů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym