Český akcelerátor StartupYard spouští další kolo programu, ve kterém hledá high-tech startupy

Filip HouskaFilip Houska

0Zobrazit komentáře

Pražský StartupYard, který se zaměřuje na inovativní startupy ze střední a východní Evropy, ohlašuje další, v pořadí již deváté kolo svého akceleračního programu. Nyní vyzívá startupy se zaměřením na oblast high-tech, ze kterých deset nejúspěšnějších získá seed investici ve výši 30 tisíc eur a odborné tříměsíční školení.

Registrace jsou v plném proudu a otevřené budou do 31. ledna 2018 pro všechny startupy, které se specializují na problematiku umělé inteligence, rozšířené a virtuální reality, kryptografie, kyberbezpečnosti, strojového učení nebo velkých dat („big data“). Cíl je stejný jako u minulých ročníků: najít ty nejlepší startupy a poskytnout jim ideální zázemí pro úspěšný vstup na mezinárodní trh.

66074ADA-068E-4C93-89A7-DFD0884467CB

Přečtěte si takéLEGO představilo AR aplikaci, se kterou můžete doplňovat vaše stavebnice o virtuální modelyLEGO představilo AR aplikaci, se kterou můžete doplňovat vaše stavebnice o virtuální modely

Desítce nejúspěšnějších, která se vyprofiluje na základě odborné poroty během března až června příštího roku, pak bude poskytnuta prvotní investice o částce 30 tisíc eur (cca 768 tisíc korun) a nabídnuto tříměsíční akcelerační kolo o specializovaných trénincích a konzultacích od mentorů a odborníků z různých oborů. Následně se přejde na tradiční konferenci Demo Day, kde se týmy budou samy prezentovat před řadou skutečných investorů, zástupců korporací a dalších lidí.

„Praha se stala novým epicentrem high-tech. Stratupy z celého světa láká jedinečný ekosystém, který se nám podařilo od roku 2011 vytvořit – spojením startupů, investorů a korporací. Jsme svědky rostoucího zájmu o náš program ze strany mezinárodních startupů a zároveň mě těší, že jsme svědky úspěchů českých startupů v silné globální konkurenci,“ říká CEO Cedric Maloux.

Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách akcelerátoru StartupYard.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym