Český e-shop s bytovými doplňky Bonami vstupuje do Maďarska

Filip HouskaFilip Houska

vasek-strupl
0Zobrazit komentáře

Internetový obchod s nábytkem a bytovými doplňky Bonami ohlašuje další důležitou expanzi pro svůj rozvoj. E-shop, za kterým stojí česká investiční skupina Miton, nově vstupuje do Maďarska, kde operuje na adrese bonami.hu. Jedná již o čtvrtý vstup Bonami na zahraniční trh, hned po Polsku, Slovensku a Rumunsku.

Maďarsko by se pro Bonami mělo stát lukrativní lokalitou. Dokazovat to má především více jak 100 tisíc předregistrovaných zákazníků za tři měsíce před spuštěním, což je podle CEO Davida Šišky podobné číslo jako ve dvakrát větším Rumusku, kam e-shop vstoupil v roce 2016.

A právě díky očekávané stabilní základně zákazníků Bonami odhaduje, že by maďarský trh mohl ještě za letošní rok vygenerovat obrat ve výši až 15 milionů korun, přičemž v průběhu roku 2019 by měl překonat částku 80 milionů korun. Tato suma by měla Bonami pomoci k dosažení tržeb ve výši 1 miliardy korun, ke kterým postupně směřuje v tomto roce. Pokud by k tomu opravdu došlo, šlo by o 300milionový nárůst oproti roku 2017, kdy online obchod utržil přes 700 milionů korun.

bonami

Co se týče nabízeného sortimentu, bude se jednat o totožné množství bytových položek (okolo 50 tisíc), jako tomu je například v Česku. Velký důraz klade Bonami i na svou mobilní aplikaci, kterou již nyní mají využívat pro své nákupy téměř dvě třetiny tamních zákazníků. Těm se mimo jiné nabízí i možnost virtuálního umístění doplňků a nábytku do reálných prostor, což podobně jako u švédského nábytkářského gigantu IKEA.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym