Český startup odhaduje výsledky esportových utkání. Oddin nabírá přes 100 milionů

Čtyřletý startup Oddin pod vedením Vlastimila Venclíka nabral výraznou investici, pomůže mu v upevňování silné globální pozice.

Peter BrejčákPeter Brejčák

oddin

Foto: Oddin

Vlastimil Venclík, šéf českého startupu Oddin

0Zobrazit komentáře

Při sázení na výsledky sportovních utkání se můžete spoléhat na intuici a tipování, sázkové kanceláře se ovšem při stanovování kurzů spoléhají na pokročilou analytiku obrovského množství dat, jež by běžný člověk jen stěží spočítal. Neděje se tak jen v reálném světě, ale i tom virtuálním, což odráží rozmáhající se trend esportu. A právě analýzou výsledků online zápasů se zabývá český startup Oddin, který nyní nabral velkou investici.

Byznys Oddinu stojí na analýze dat z esportových zápasů o hráčích, týmech a dalších faktorech. Díky tomu odhaduje pravděpodobnosti a vypisuje kurzy na události ve hrách – například gól ve FIFA, zabití v CS:GO nebo výhru v Dota 2. Tato data následně prodává sázkovým kancelářím, a to včetně jejich vizualizace, marketingu nebo řízení rizik. Veze se přitom na rostoucím zájmu o esport, což je fenomén, který postupně pohlcuje také Česko.

V rámci takzvané Série A teď startup pod vedením spoluzakladatele a ředitele Vlastimila Venclíka získal 4,5 milionu dolarů, v aktuálním přepočtu bezmála 110 milionů korun. Kolo vedly britský fond Velo Partners a malajsijský Genting Ventures s přispěním několika předešlých investorů.

„Technologie Oddinu s metrikami pro sázení na esporty na nás udělala dojem. Z hlediska celého odvětví vidíme dynamický potenciál esportu a startup považujeme za klíčového hráče, který nabízí špičková data a služby pro své partnery,“ uvedl zástupce Genting Ventures.

Presto Ventures

Presto Ventures je pražská investiční společnost, která podporuje talentované zakladatele…

Naposledy, respektive v březnu loňského roku, uzavřel Oddin investici ve výši blíže nespecifikovaných desítek milionů korun, v roce 2020 získal milion eur výměnou za přibližně čtvrtinový podíl od českého fondu Presto Ventures miliardáře Tomáše Krska.

„Máme štěstí, že můžeme spolupracovat s našimi investory, současná investice nám pomůže byznys škálovat. Díky tomuto kolu budeme dále exponenciálně růst a vyvíjet nové služby, které upevní naši pozici jako lídra oboru,“ komentuje Venclík, jenž Oddin zakládal v roce 2018 společně s Markem Sucharem, Pavlem Macháněm a Prokopem Šimonem.

Mezi klienty startupu se již delší dobu řadí Tipsport, v poslední době přibyli také další výrazní mezinárodní hráči jako Betway a Yolo Group. Za poslední tři roky nepřišla o jediného klienta a působí na všech kontinentech. Nedávno začala své služby nabízet také v USA, kde aktuálně čeká na postupné vyřízení licencí pro všechny tamní státy. Podle vyjádření firmou každý měsíc protečou stovky milionů dolarů (přes pět miliard korun) a navíc je od letošního července v černých číslech.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

Presto Ventures

Presto Ventures je pražská investiční společnost, která podporuje talentované zakladatele…