Český startup Twisto.cz spouští emailovou platbu, která se postará o zaplacení složenek a faktur

Michal BenatzkyMichal Benatzky

platba-1
0Zobrazit komentáře

Zajímavou novinku si pro své uživatele přichystala platební metoda Twisto.cz, která svým uživatelům umožňuje platit za zboží až s několikatýdenním odkladem a zároveň přes vlastní službu s názvem „nákupní účet“ sledovat jejich denodenní finanční výdaje. Nyní se funkcionalita této fintech služby, kterou investičně podporují investiční skupiny Miton a Enern, rozšiřuje o další přídavek v podobě platby emailem, kterou uživatelé mohou využít například k placení složenek nebo faktur.

rezab

Přečtěte si takéJan Režáb ze Socialbakers nastupuje jako CEO do čínské firmy s miliardovým obratemJan Režáb ze Socialbakers nastupuje jako CEO do čínské firmy s miliardovým obratem

Uživatel v tomto případě musí přeposlat konkrétní složenku/fakturu v elektronické podobě, či ve formě fotografie na emailovou adresu plati@twisto.cz nebo ji nahrát do svého účtu, s tím, že o zbytek se už postará právě samotné Twisto, včetně pohlídání termínu splatnosti.

“V první fázi jsme s Twisto zjednodušili platbu v e-shopech. Nyní výrazně zjednodušujeme platbu složenek a faktur. Platit cokoliv přes internetové bankovnicvtví zabere spoustu času a je třeba to většinou udělat v klidu domova, protože do internetbankingu se nechceme přihlašovat v práci nebo třeba kavárně. Nyní stačí pouze poslat elektronický doklad nebo fotku, a to lze udělat odkudkoli. Placení elektřiny, mobilního telefonu, internetových nákupů a dalších plateb je nyní otázka jednoho e-mailu,” vysvětluje novou platební metodu zakladatel a CEO Twista Michal Šmída”.

Během dvouměsíčního testovacího období této platební metody, pak firma údajně zpracovala a zaplatila více než dva tisíce faktur, s tím, že v brzkých týdnech by mělo dojít i k možnosti zasílat faktury a složenky přes komunikační služby FB Messenger a Viber. Tím tak Twisto tak trochu navazuje na trend komunikačních botů, který je v posledních měsících velmi viditelný především u zahraničních online služeb.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina