Český vyhledávač slev Skrz.cz expanduje do Polska. Jde o jeho vůbec první zahraniční trh

petr
0Zobrazit komentáře

Největší tuzemský vyhledávač slev Skrz.cz, za kterým stojí CEO Petr Kováčik s britskou skupinou Secret Escapes, která Skrz.cz loni koupila společně se Slevomatem za téměř 2 miliardy korun, začíná s expanzí na nové trhy. Po úspěchu v Česku chce firma zkusit své štěstí v sousedním Polsku, kde by se její služby měly spustit koncem září, informuje server E15.cz.

Se zahájením působení v Polsku souvisí také lokální změna názvu, která by měla být finalizována během několika příštích týdnů. Pokud jde o samotnou nabídku slev, Skrz.cz se v Polsku chystá postupovat trochu jinak – zaměří se pouze na pobyty a zájezdy a vypustí tak například slevy do restaurací, kurzy, zážitky či wellness.

Předchozí majitel firmy a nynější CEO, Petr Kováčik, pro E15.cz dodal, že bude celý provoz polského Skrzu veden z Prahy, kde firma postupně nabírá lidi na pomoc s proniknutím na tamní trh. Mezi dalšími zeměmi, kde by se Skrz.cz mohl objevit, je například Maďarsko. Kováčik nezavrhuje ani možné přejmenování české podoby, která by souvisela s masivnější evropskou expanzí. Letos by ostatně měla firma zprostředkovat prodeje za téměř miliardu korun.

skrz

Česká verze vyhledávače slev Skrz.cz

Secret Escapes, mateřská firma Skrz.cz, která loni portál odkoupila, má tak pravděpodobně s českou firmou a její expanzí do zahraničí smělé plány, jež souvisí s cestováním. Ostatně Secret Escapes si vybudovala silnou pozici na globálním trhu nabídkou zlevněných hotelů a pobytů po celém světě, které zprostředkovává svým uživatelům zdarma po předchozí registraci.