Čeští tvůrci karetních Scratch Wars uvádí novou hru. Přenese vás do virtuálních soubojů a nabídne i NFT

Filip HouskaFilip Houska

scratch-lords

Foto: Notre Game

Scratch Lords, nová hra od českých tvůrců oblíbených Scratch Wars

0Zobrazit komentáře

Možná už jste slyšeli o mobilní karetní hře Hearthstone, ze které se stal regulérní esport a láká miliony hráčů po celém světě. Hracím systémům založeným na vykládání obrázkových karet věří i české studio Notre Game, což už před pár lety potvrdilo s oblíbenou stolní hrou Scratch Wars. Teď se však soustředí především na digitální svět a představuje karetní hříčku, kvůli které se s hráči už nemusíte scházet v jedné místnosti.

Nový český titul, jehož vývoj probíhal pod dohledem šéfa Notre Game Jiřího Mikoláše, se jmenuje Scratch Lords. A zatímco jeho starší sourozenec v podobě Scratch Wars díky svému hernímu mechanismu vyloženě vybízí k osobnímu střetávání hráčů a vykládání karet s hrdiny na stůl, Scratch Lords lákají na čistě virtuální pojetí. Jednoduše budete bojovat přes svá mobilní zařízení.

Vaším úkolem ve Scratch Lords je sestavit optimální balíček karet tak, aby byl váš herní hrdina co nejsilnější a dokázal porazit soupeře – ať už opravdového v rámci živých online soubojů, nebo systémového. Před každým bojem zároveň musíte přemýšlet, jak svého hrdinu vybavit, aby měl správné zbraně ve správný čas, přičemž nutností je i strategicky přemýšlet.

S tím, jak budete hrou postupovat, se vám budou otevírat nové funkce a odměny pro vylepšování hrdinů, respektive efektivity jejich zbraní. Součástí hry jsou také kompetitivní ligy i možnost hrát spolu s kamarády. Ve výsledku si pak budujete unikátní kolekci herních karet, která z vás může udělat velkou obavu pro ostatní soupeře. A to není vše – Notre Games totiž nad Scratch Lords smýšlí i v kryptoměnových kolejích

scratch-lords_1

Foto: Notre Game

Souboje hrdinů uvidíte ve Scratch Lords z pohledu první osoby

„S tím, jak přišel covid, se nám u Scratch Wars výrazně propadly příjmy a nebyl možný ani další rozvoj. Hra stála v zásadě na potkávání se s lidmi a společných zážitcích, což koronavirová opatření neumožňovala. Jedinou šancí, jak dále tuto oblíbenou hru rozvíjet, bylo ji převést do plně digitální podoby,“ popisuje pro CzechCrunch začátky nového titulu Jiří Mikoláš.

„K překlopení do digitálního prostředí jsme se rozhodli, i když jsme na tuto změnu měli extrémně málo času. Přišli jsme tak s novou hrou pod názvem Scratch Lords, v rámci níž jsme museli udělat několik velkých změn, aby oslovila i dospělé hráče a nabídla herní zážitek, na který jsou hráči mobilních her zvyklí,“ doplňuje spolutvůrce Scratch Lords.

Jen na čistě herní zážitky se ovšem vývojáři z Notre Game zaměřovat nechtěli. Aby nalákali co nejvíce lidí, zkusili vsadit na NFT, relativně nový trend ze světa kryptoměn, který charakterizuje především obchodování s ryze virtuálními předměty, jejichž majitelé jsou zapsáni v digitální účetní knize blockchain a mohou prokazovat své certifikované vlastnictví.

Vydělávat na vylepšování

Jiří Mikoláš popisuje, že aspekt NFT bude ve Scratch Lords fungovat dvěma způsoby. Ten klasičtější spočívá v tom, že si hráč nakoupí karty hrdinů a zbraní na vybraném tržišti s NFTs. Pak se rozhodne, zda je bude chtít ve hře používat a vylepšovat je, nebo je koupí čistě z investičního důvodu a ve správný čas je prodá dál. Obě možnosti se navíc vzájemně nevylučují.

„Tyto karty na vybrané tržiště umístíme my coby unikátní kolekci. Navíc jich bude jen malé množství,“ doplňuje Mikoláš. O něco zajímavější je pak druhý způsob, jak s NFTs ve Scratch Lords pracovat. Hráči si totiž budou moci svá vlastní „eneftéčka“ udělat sami, a to z karet, které si koupí přímo ve hře za herní peníze, respektive zlaťáky. Ty si navíc mohou vydělat samotným hraním.

S unikátní kartou opatřenou tímto „nezaměnitelným tokenem“ (z anglického spojení non-fungible token, NFT) pak budou mít možnost obchodovat sami a třeba si určovat, zda chtějí mít i podíly z dalších prodejů dané karty. „Karty se dají hraním rozvíjet a vylepšovat, což jsme schopni v rámci NFT zohlednit,“ dodává Mikoláš.

scratch-lords_2

Foto: Notre Game

Jeden z hrdinů Scratch Lords

Do budoucna chce Notre Game nabídnout i další možnosti jako například vydání vlastního tokenu, možnost vydělávat si tokeny hraním, vydání papírových karet s tokenem, které bude možno koupit v kamenných obchodech, a další. Mikoláš rozhodně nezastírá velké vize, které se svou novinkou mají. Celé to má ale jeden háček. Ačkoliv je hra již k dispozici na operační systémy iOS a Android, jedná se teprve o beta verzi, u které ještě několik věcí chybí.

Vedle optimalizace výkonu, vylepšení textů a zvýšení přehlednosti v uživatelském rozhraní tak tvůrci potřebují ještě implementovat funkce, aby se aspekt NFT naplno projevil. Na dokončení napojení na NFT potřebujeme sehnat peníze. Zatím dokončujeme napojení na obchodní webovou platformu Scratch Lords Bazaar, která dovolí hráčům obchodovat v reálné měně,“ zakončuje Mikuláš.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym