Christopher Nolan začal natáčet film o atomové bombě. V prvním záběru se ukazuje její otec Robert Oppenheimer

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Merry-Go-Round AKA Tenet

Foto: Vertical Ent.

Herec John David Washington a Christopher Nolan při natáčení filmu Tenet

0Zobrazit komentáře

Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

Téma týdne

Christopher Nolan natáčí nový film

Jeden z nejoceňovanějších hollywoodských režisérů současnosti, který stojí za filmy Temný rytířInterstellar nebo Dunkerk, je zpět na place. Nedávno začal v americkém Novém Mexiku točit snímek Oppenheimer, jenž se zaměřuje na vznik atomové bomby a jejího pomyslného otce J. Roberta Oppenheimera. Studio Universal Pictures, k němuž Nolan odešel po dvacetileté spolupráci s Warner Bros., teď ukázalo první produkční fotografii. V roli zásadního jaderného fyzika na ní vidíme Cilliana Murphyho.

Jak fotka naznačuje, část Oppenheimera bude černobílá. Prakticky žádné detaily o ději filmu nejsou známy, má však vycházet z knihy American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer, která byla oceněna Pulitzerovou cenou. Vzhledem k Nolanově jménu také snad nikdo nečeká, že půjde o klasické životopisné drama. Vedle Murphyho se ve snímku objeví Emily Blunt jako Oppenheimerova manželka, Matt Damon jako šéf Projektu Manhattan, uvidíme také Roberta Downey Jr. nebo Ramiho Maleka. Premiéra je stanovená na 21. července roku 2023.


Na co jsme zvědaví

Black Crab

Thriller: Švédský postapokalyptický thriller s Noomi Rapace o cestě malé vojenské jednotky se zásadním balíčkem napříč severní krajinou. Nechybí mu mrazivá atmosféra, pomalou depresi ale vyměnil za vynalézavou, dynamickou akci.

WeCrashed

Drama: Harlem Shake je zpátky… v novém traileru o vzestupu a pádu coworkingového startupu WeWork. Tentokrát uvidíme, jak se komplikuje vztah zakladatele Adama Neumanna a jeho životní i byznysové partnerky Rebekah.

Under the Banner of Heaven

Krimi/Thriller: Vypadá to, že se FX (spadající pod Hulu od Disney) pokusilo natočit svůj vlastní Temný případ. Andrew Garfield hraje mladého křesťanského detektiva, kterého vyšetřování dvojité vraždy přivede k pochybování o své víře. Podle skutečných událostí.

Phoenix Rising

Dokument: Herečka Evan Rachel Wood počátkem loňského roku jmenovala hudebníka Marilyna Mansona jako člověka, který ji v dlouhodobém vztahu brutálně fyzicky a psychicky zneužíval. Dokument Phoenix Rising sleduje, jak se Wood k jmenování odhodlala a jak se se svou minulostí snaží vyrovnat a pomoci ostatním s podobnými příběhy.


Co hýbe světem filmu a televize

Sean Penn natáčí na Ukrajině o ruské invazi: Známý hollywoodský herec a aktivista na východě Evropy začal připravovat dokument už koncem loňského roku. V průběhu tohoto týdne se už setkal s ukrajinskou zástupkyní premiéra, místními novináři i členy ukrajinské armády.

Marvelovky Netflixu mají nový domov: Ačkoliv původně vznikly pro ni, seriály DaredevilPunisherJessica JonesLuke CageIron Fist Defenders ze streamovací služby 28. února zmizí. Teď už víme, že se přesunou na Disney+ vedle většiny ostatního obsahu Marvelu. Disney+ do Česka dorazí v létě.

Podvodník z Tinderu tvrdí, že nic špatného neudělal: Shimon Hayut, známý také jako Simon Leviev, podle dokumentárního hitu Netflixu podvedl desítky žen a ukradl jim kolem 10 milionů dolarů. Zatímco mnozí volají po jeho zatčení, on sám se snaží bránit v rozhovoru s Inside Edition„Nejsem zrůda. Byl jsem jenom chlap, co se chtěl na Tinderu seznámit,“ říká a dodává, že ženy z dokumentu nepovažuje za podvedené ani zneužité. Své bohatství má prý z bitcoinu. Pro své tvrzení ale neposkytl žádný důkaz a na Netflix zatím nepodal oficiální stížnost, jak sliboval. V rozhovoru se objevil s izraelskou modelkou Kate Konlin, která má být jeho současnou přítelkyní.

První reakce kritiky na Batmana: Jak upozornil server ScreenRant, MTV UK na Instagramu omylem odhalilo klip obsahující reakce médií na nový film. Objevují se v něm označení jako „naprosto euforické“, „úžasné“ či „pohlcující“. Také označují Pattinsona za skvělého Batmana. Jde sice jen o úryvky marketingového materiálu, doplňují ale mozaiku očekávání jednoho z nejlepších filmů roku.


Co si pustit o víkendu (nebo jindy)

Vikingové: Valhalla

(VODNetflixŽánr: Historický, Rok: 2022, Délka: 1 řada, ČSFD)

VIKINGS: VALHALLA

Foto: Bernard Walsh/Netflix

Seriál Vikingové: Valhalla

Vikingové: Valhalla jsou v zásadě pokračováním starších Vikingů, jejich znalost ale nevyžadují. Nový seriál se odehrává o 100 let později, ke konci éry vikingů kolem poloviny 11. století. Zachycuje tak zásadní události jako vyvrcholení střetů s Angličany nebo náboženské spory ve vlastních řadách. Podle recenzí seriál nenahradí knihy dějepisu, ale představí silné postavy a nejednu epickou bitvu.

Mechanismus

(VODNetflixŽánr: Drama, Rok: 2018-2019, Délka: 2 řady, ČSFD)

the-mechanism-netflix

Foto: Karima Shehata/Netflix

Seriál Mechanismus

Politické drama Mechanismus umožňuje nahlédnout do nedávné akce s názvem „Operace automyčka“, která odhalila rozsáhlou korupci v brazilské vládě a několika velkých firmách. Pro domácí publikum nevyhnutelně kontroverzní téma, pro ostatní relativně vyváženě podaný příběh jihoamerické země. A navíc svižný a napínavý thriller.

Gorbačov. Ráj

(VOD: AerovodŽánr: Dokument, Rok: 2020, Délka: 105 min., ČSFD)

gorbacov-raj-2

Reprofoto: Hypermarket Film/YouTube

Dokument Gorbačov. Ráj

Prezident Michail Gorbačov v zásadě rozpustil Sovětský svaz ve snaze vytvořit z Ruska a východoevropských zemí moderní kapitalistické demokracie. Loňský dokument Gorbačov. Ráj se na jeho odkaz dívá v současném kontextu, který má k takovému cíli daleko. Filmaři se Gorbačova ptají na život, jeho politiku a vývoj postsovětských zemí. Nedostávají ani tak odpovědi jako spíš intimní pohled na stáří zásadní, ale velice nejednoznačné postavy evropských i světových dějin.

Austrálie

(VODHBO GOŽánr: Dobrodružný, Rok: 2008, Délka: 165 min., ČSFD)

PK-04

Foto: HBO

Film Austrálie

Austrálie je historické drama odehrávající se v Austrálii 40. let 20. století. Hrdinka se z Anglie vydává na vzdálený kontinent, kde zdědila velkou farmu s tisíci zvířaty. Aby ji zachránila, vydává se s místním mužem na složitou cestu. Epický romantický příběh se v režii Baze Luhrmana pohybuje na hranici kýče. Vstřícnější divák ale dostane klasický velkofilm plný dobrodružství, jaké se dnes už prakticky netočí.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Devadesátky
  2. Peacemaker
  3. Polosvět
  4. Cuphead na scénu!
  5. TBH

Nejsledovanější filmy:

  1. Texaský masakr motorovou pilou
  2. Uncharted
  3. Smrt na Nilu
  4. Kingsman: První mise
  5. Podvodník z Tinderu

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Pro odběr newsletteru CC Watch se přihlaste zde.