Pozdě, ale přece. Disney potvrdilo, že jeho streamovací služba Disney+ dorazí do Česka během tohoto léta

Filip HouskaFilip Houska

loki

Foto: Disney

Tom Hiddleston v seriálu Loki

0Zobrazit komentáře

Streamovací služba Disney+ k nám měla dorazit už loni, ke smůle všech fanoušků filmových a seriálových děl od Disney se tak ale nestalo – zábavní gigant pouze zmínil, že do Česka dorazí někdy v polovině tohoto roku. A skutečně tomu tak bude. Zástupci firmy dnes oficiálně potvrdili, že Disney+ na tuzemském trhu spustí v průběhu letošního léta. Spolu s tím se rozšíří do dalších jednačtyřiceti zemí.

Stejně jako v jiných zemích, kde je Disney+ dostupné, také v Česku zpřístupní divákům širokou kolekci originálního obsahu nejen z produkce Disney, ale také značek Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic nebo Star. Ovšem přesný termín, kdy k nám streamovací služba dorazí, zatím není stanoven, jak pro CzechCrunch doplňuje Marta Szafranska, ředitelka komunikace Disney pro střední a východní Evropu.

Během letních měsíců se Disney+ vedle Česka rozšíří také na Slovensko a do dalších čtyřiceti zemí Evropy, Blízkého východu a Afriky. Jakmile se tak stane, streamovací služba bude dostupná na drtivé většině relevantních trhů, dohromady v šedesáti státech světa. Dlouho očekávané spuštění služby na desítkách dalších trhů by společnosti Disney mohlo pomoci s růstem divácké báze, která poměrně stagnuje.

Vychází to z posledních finančních výsledků Disney, které nenaplnily očekávání analytiků. Zatímco v posledních letech si Disney+ připisovalo rychlý růst a mnozí si mysleli, že se dotáhne na Netflix, jedničku na trhu televizních streamovacích služeb, v uplynulém čtvrtletí mu přibyly jen dva miliony předplatitelů.

To je o polovinu méně než mnohem většímu konkurentovi. Disney+ má momentálně zhruba 118 milionů předplatitelů, Netflix přibližně 214 milionů uživatelů. Kartami může zamíchat i streamovací služba HBO Max, která se také chystá do Česka – původní informace mluvily o začátku tohoto roku.

Nad rámec nové tiskové zprávy potvrzující příchod Disney+ do Česka a dalších zemí Disney nic nezmínilo. Totožně vypadá i domovská stránka streamovací služby, která už je nějakou dobu lokalizovaná a vyzývá potenciální předplatitele, ať se přihlásí k odběru novinek.

Jako lákadlo divákům tak alespoň slouží například trailer k seriálu The Book of Boba Fett ze světa Star Wars, který patří k nejnovějším dílům na Disney+. Všem novinkám týkajících se filmů a seriálů od Disney se pak věnujeme v dedikované sekci na našem webu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym