Další české banky spouští Google Pay. Jde o UniCredit a Air Bank, která přidává i Garmin a Fitbit Pay

air-bank-google-pay

Foto: Air Bank

Air Bank podporuje platební službu Google Pay

Začátek listopadu je bohatý na nové platební služby v českých bankách. Podporu pro Apple Pay spustila ČSOB, díky čemuž mohou její klienti s iPhony a Apple Watch pohodlně platit svými zařízeními, aniž by museli vytahovat fyzickou kartu, a nyní potěšily další dvě banky také majitele Androidů. Konkurenční Google Pay spouští UniCredit Bank a Air Bank.

Banka ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera přitom Google Pay, nativnímu platebnímu řešení v operačním systému Android, dlouho odolávala a několik let vyvíjela vlastní platební aplikaci. Nakonec ale po vzoru mnoha dalších českých bank přechází na Google Pay, které nyní pro své klienty pustila spolu s placením přes hodinky Garmin a Fitbit.

Vedle Air Bank se ke Google Pay připojuje také UniCredit Bank a jsou tak po České spořitelně devátou a desátou banku v Česku, které platební službu pro Android podporují. U UniCreditu jsou však zatím podporovány pouze karty Mastercard. Air Bank, která díky Google Pay postupně ukončí vlastní platební řešení, alternativní karty Visa ani nevydává.

Ondřej Holzman

Šéfredaktor CzechCrunche. Baví ho objevovat zajímavé příběhy a dělit se o ně se světem. Když nepíše nebo není na Twitteru, staví LEGO.

Šéfredaktor CzechCrunche. Baví ho objevovat zajímavé příběhy a dělit se o ně se světem. Když nepíše nebo není na Twitteru, staví LEGO.