Díky této aplikaci můžete posílat iOS iMessages i z mobilu s Androidem

Michal BenatzkyMichal Benatzky

iphonetype
0Zobrazit komentáře

Nový open-source projekt zvaný PieMessage si klade za cíl umožnit svým uživatelům zasílat applovské iMessages i mimo platformu iOS. Nově by se tak otevřela možnost zasílat bezplatné zprávy iMessage i uživatelům, kteří používají smartphony běžící na operačním systému Android.

Celý zázrak bude možný díky využití protokolu Applu, který tvůrce PieMessage zakomponoval do svého softwaru, s tím, že ke správnému fungování Androidový smartphone bude potřebovat také další OS X zařízení fungující jako server, ideálně Mac, jak informuje 9to5mac.

bonami

Přečtěte si takéBonami má nového CEO. Václava Štrupla nahrazuje David ŠiškaBonami má nového CEO. Václava Štrupla nahrazuje David Šiška

V reálném využití by pak aplikace fungovala tak, že byste ze svého Androidu poslali zprávu do počítače Mac, který by posléze přijatou zprávu přeposlal do iPhonu.

PieMessage softwarového vývojáře Erica Chee však není prvním počinem, který se snaží propojit chatování přes dvě konkurenční platformy. Zatím se však žádný podobný projekt větší slávy nedočkal, možná právě i díky tomu, že narozdíl od PieMessage využívaly k přeposílání zpráv servery třetích stran.

Aplikaci je zatím ve fázi vývoje, ovšem její zdrojový kód je volně dostupný na Githubu. Pokud tak máte vývojářské ambice, stahovat můžete zde.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym