Do Česka dorazily YouTube Music a Premium. Nabídnou videa a hudbu bez reklam, na pozadí i offline

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

youtube-music

YouTube Music

0Zobrazit komentáře

Ode dneška mohou čeští uživatelé používat a předplatit si služby YouTube Music a YouTube Premium. Znamená to pro ně možnost nejpopulárnější videoportál na světě plnohodnotně používat jako streamovací službu jak pro hudbu, tak pro video – bez reklam, na pozadí a dokonce i offline.

V době, kdy se začala výrazně rozšiřovat popularita hudebních streamovacích služeb se na tomto novém trhu paradoxně okamžitě objevilo YouTube, které mnoho lidí pro poslech hudby používalo už roky předtím. YouTube, které patří Googlu, se proto rozhodlo vytvořit zvláštní aplikaci, která jednak umožňuje hudební část YouTube sledovat ve verzi podobné webu, ale také vypnout vizuální složku a využívat ho jako klasickou streamovací službu.

youtube-music2

YouTube Music

YouTube Music je ovšem oproti Spotify, Apple Music a třeba i Google Music obohacena o velké množství alternativních a remixovaných verzí skladeb, živých nahrávek, celých koncertů či videoklipů, které na „tradičních“ hudebních streamovacích službách nenajdete. Mezi čistě zvukovým přehráváním a videem lze kdykoliv v průběhu přehrávání přepínat a hudbu je po předplacení YouTube Music Premium možné také stahovat pro offline poslech.

YouTube Premium pak funguje stejně jako YouTube Music, ale obsah je rozšířen na kompletní knihovnu videoportálu, takže si předplatitel užívat nejen hudbu, ale úplně všechna videa, a to zcela bez reklam, a stahovat je pro offline sledování. Kromě toho ale YouTube Premium nabídne také vlastní původní obsah pod značkou YouTube Originals, který nikde jinde dostupný není a nyní přichází také do České republiky. Ten je často tvořen známými tvůrci obsahu na YouTube jako například Vsauce produkující populárně vědecký pořad Mindfield a patří sem i seriály Cobra Kai, Impulse, The Sidemen Show a další.

Obě služby jsou dostupné prostřednictvím dedikovaných aplikací na desktopu i mobilních zařízeních, přičemž používat je můžete i bezplatně, ale s reklamami a videa a hudbu nelze přehrávat na pozadí, jako tomu je ve standardní aplikaci YouTube. Předplatné pro YouTube Music Premium stojí ve světě hudebních streamovacích služeb standardních 149 korun měsíčně pro jednotlivce a 229 korun v rámci rodinného YouTube Music Family Plan až pro šest lidí.

Jelikož YouTube Premium nabízí ještě více obsahu, předplatné se zvýší na 179 korun měsíčně pro jednotlivce a 269 korun pro nanejvýš šestičlennou rodinu. Zájemci mohou obě služby v prémiových verzích vyzkoušet na měsíc zdarma.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym