Druhá řada seriálu The Last of Us vyjde příští rok. Bude kratší, ale tvůrci chystají ještě dvě další

The Last of Us představilo svět zachvácený nakaženými ovládanými houbou. První řada byla hit u kritiků i diváků, natáčení další je v plném proudu.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

the-last-of-us-ellie-joel-hbo

Reprofoto: HBO Max/YouTube

Ellie a Joel v The Last of Us

0Zobrazit komentáře

První řada The Last of Us adaptovala příběh první videohry – ta druhá je ale podstatně rozsáhlejší a tvůrci s její seriálovou formou mají velké plány. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Seriálová adaptace videohry The Last of Us patřila k nejočekávanějším televizním titulům loňského roku. U mnohých vysoká očekávání naplnila, u některých ještě předčila. Příběh z postapokalyptických Spojených států zamořených „houbovými zombie“ obrovsky uspěl ve sledovanosti i hodnocení a okamžitě se oznámily plány na pokračování. Jelikož první řada adaptovala děj první hry, logicky dávalo smysl, že druhá zpracuje události z The Last of Us 2.

Ta je ale příběhově výrazně hutnější, a tvůrci proto zvažovali, jestli ji nerozdělí na více částí. Rychle se začalo mluvit o tom, že The Last of Us dost možná dostane tři série. Ta druhá se právě natáčí, termín dokončení je plánovaný na srpen a premiéra v televizi na příští rok. Překvapivě má mít méně epizod – jen sedm místo devíti jako první řada. Neznamená to však, že se by tvůrci rozhodli děj výrazně zkoncentrovat. Naopak.

the-last-of-us-hbo-episode-2

Reprofoto: HBO Max/YouTube

„Zombie“ v The Last of Us jsou infikovaní parazitickou houbou cordyceps

„Nemyslím, že budeme schopni ten příběh odvyprávět jen ve dvou sériích (druhé a třetí, pozn. red.), protože si dáváme s věcmi na čas a vydáváme se do různých zákoutí, což jsme trochu dělali už v první řadě,“ řekl v rozhovoru pro Deadline jeden ze spolutvůrců seriálu Craig Mazin. Logicky se proto přiklání k možnosti čtyř sérií, samozřejmě za předpokladu, že diváci budou mít zájem.

Zároveň s tímto oznámením tvůrci televizního The Last of Us zmínili, že nemají v plánu překračovat příběh videoherní předlohy. Sice se už nějakou dobu spekuluje o pokračování, minimálně prozatím ale nic oficiálního neprobíhá. „Soustředíme se na ty dvě hry. Je v nich hodně materiálu,“ řekl Neil Druckmann, tvůrce videohry pracující i na seriálu. „Pohlížíme na každou část zvlášť a pracujeme na tom, aby měla svůj vlastní dějový oblouk, cestu, na kterou se postavy vydají,“ dodal.


Co ukazují trailery

Vetřelec: Romulus

Vetřelec se vrací ke kořenům – tohle alespoň tvrdí tvůrci a upoutávky nového pokračování slavné hororové ságy, v němž bude skupina zoufalých mladých lidí čelit monstru z hloubi vesmíru. Na novince prý pracovali i loutkaři z Vetřelců. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Žena ze Sobíka žaluje Netflix

Komediální minisérie Sobík o děsivé stalkerce se na Netflixu stala nečekaným globálním hitem, což znamenalo velice nepříjemnou vlnu pozornosti pro jistou Fionu Harvey – právě ona totiž měla být předobrazem „zlodušky“ Sobíka. Harvey nedávno v televizi poskytla podivný rozhovor, v němž se snažila situaci otočit, a teď její právník v Los Angeles podal oficiální žalobu na Netflix. Ta tvrdí, že jí minisérie streamovací služby ničí pověst a záměrně způsobuje značnou emoční újmu. Podle informací serveru Deadline požaduje 170 milionů dolarů. Advokáti Netflixu na žalobu rychle reagovali ujištěním, že se proti ní postaví se vším odhodláním.


Co si pustit

Vrah naoko

Netflix  |  Komedie  |  2023  |  113 min.  |  ČSFD

Screenshot

Reprofoto: VVS Films/YouTube

Film Vrah naoko

Kdo je Gary Johnson? Dobrá otázka. Každou chvíli je někým jiným, co mají ale všichni Garyové společné, je to, že jsou nájemnými vrahy. Tedy nejsou. Hrdina Vraha naoko pracuje jako falešný zabiják, který pomáhá chytat ty, kteří se ho pokusí najmout. Věci se ale zkomplikují, když si ho objedná mladá atraktivní žena pro vraždu svého bývalého manžela. Gary se s ní totiž zaplete. Novinka Richarda Linklatera, režiséra Chlapectví nebo trilogie Před, kritiku nadchla svým zábavným námětem, chemií mezi hrdiny i zamotaným dějem.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.