Firemní akce na Bali či Marsu. Česká aplikace Myia se udržela nad vodou díky přesunutí do virtuálního světa
Pandemie koronaviru – a s ní spojené omezené setkávání naživo – vytrhla ze zaběhlého způsobu fungování celou řadu projektů. Patří mezi ně i Myia, eventová mobilní aplikace, která digitálně propojuje účastníky akcí všeho druhu. Protože osobní setkávání se zkomplikovalo, Ondřej Červinka, Filip Hurta a Michael Dudek, tvůrci aplikace, se rozhodli udělat z Myii platformu, na které lze pořádat eventy profesní povahy v libovolném virtuálním prostředí.
Služby aplikace Myia jsou uživatelům k dispozici od roku 2015. Její funkcí je propojit jednotlivé účastníky akce, a tím ulehčit vzájemný networking. K tomu ji v minulosti využily společnosti jako Microsoft, Deloitte či britské, rakouské nebo německé obchodní komory. Jen v roce 2019 umožnila propojení návštěvníků více než stovky akcí a nasbírala 13,5 tisíce unikátních registrací. Ovšem s příchodem pandemie koronaviru se počet pořádaných akcí propadl na třetinu původních čísel
Proto se tvůrci aplikace rozhodli přidat zcela novou funkci, pomocí které probudili svět eventů alespoň ve virtuální rovině, a objevili nové možnosti. „Virtuální eventy mažou hranice. Nejen geografické, ale i hranice toho, jak může akce vypadat a co může účastníkům přinést,” říká spoluzakladatel Ondřej Červinka.
Nově vzniklá platforma propojila aplikaci spolu s virtuálním desktopovým prostředím. Jeho různé podoby vznikaly ve spolupráci se studiem Kontra a výsledkem je například možnost uspořádat firemní event na Bali, Drákulově hradu či v jedoucím Orient expresu, za jehož okny se míhají libovolné výjevy.
Počet prostředí se postupně rozrůstá, a tak by již brzy mělo být možné podobnou akci uspořádat například i na Marsu. Spolu s tím jsou přidávány i další prvky, mezi které nově patří možnost 3D prezentace produktů. Tímto způsobem se například na konferenci Britské obchodní komory Green Growth představí dokonce celý elektromobil Jaguar i-Pace.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch Jobs