Furiosa a 200 kaskadérů. Prequel Šíleného Maxe: Zběsilé cesty ukáže obří akční scénu s minimem triků

Šílený Max: Zběsilá cesta je považován za jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Furiosa bude sledovat brutální historii jedné z hrdinek.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

furiosa-anya-taylor-joy-3

Reprofoto: Warner Bros. Pictures/YouTube

Anya Taylor-Joy ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe

0Zobrazit komentáře

Do kin se brzy chystá Furiosa: Sága Šíleného Maxe, která chce opět posunout možnosti akčního žánru. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Po devíti letech se do kin chystá prequel mistrovského díla akčního žánru Šílený Max: Zběsilá cestaFuriosa: Sága Šíleného Maxe bude sledovat historii Furiosy od jejího dětství v ráji přes únos ze strany brutálního vojevůdce až po její křížovou výpravu za návratem domů. Ačkoliv po prvních upoutávkách část diváků kritizovala větší využití viditelných počítačových vizuálních efektů než v předchozím filmu, štáb v čele s režisérem Georgem Millerem opět chystá něco velkého.

Šílený Max: Zběsilá cesta se vyznačoval poměrně nezvyklým vyprávěním, kdy naprostá většina snímku je sérií složitých akčních scén v obřích automobilových honičkách, které z velké části vznikly v poušti, s kaskadéry a skutečnými vozy ve vysoké rychlosti. Furiosa má vyprávět složitější příběh na větší ploše, kde dostanou více prostoru zelená plátna a vizuální efekty, to ale rozhodně neznamená, že tvůrci snímku nechtějí jít na hranu dnešních praktických možností.

Středobodem novinky má být patnáctiminutová akční sekvence, která se prý natáčela 78 dnů a vyžadovala zapojení téměř dvou stovek kaskadérů. Na place se pro ni používalo označení „Stairway to Nowhere“ (Schody nikam) – co v ní uvidíme, zatím zůstává tajemstvím, představitelka Furiosy Anya Taylor-Joy ale v rozhovoru pro Total Film řekla: „S Georgem jsme vedli dlouhé debaty o tom, proč je právě tahle scéna tak dlouhá. Sledujete v ní nabírání zkušeností v průběhu bitvy, což je velmi důležité pro to, abyste viděli, jak je Furiosa vynalézavá, ale také jak dokáže být drsná. Je to nejdelší scéna, jakou kdo z nás kdy točil.“

Furiosa: Sága Šíleného Maxe se publiku poprvé představí 15. května v rámci zvláštního uvedení na filmovém festivalu v Cannes. O týden později dorazí také do široké distribuce – česká premiéra proběhne 23. května. Podle všeho se pak zvažují ještě další dva filmy z postapokalyptické pustiny, záležet bude na úspěchu Furiosy.


Co ukazují trailery

Deadpool & Wolverine

Po šesti letech se na velké plátno vrací Deadpool, aby do univerza Marvelu vnesl více krve, vulgarity, hrubý humor a v neposlední řadě Wolverina. Jeho údělem nemá být nic menšího než zachránit svět superhrdinů – přeneseně i doslova. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Režisér Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Ruben Östlund je jeden z pár filmařů, kteří mají na kontě dvě Zlaté plamy z Cannes, patří tedy mezi nejsledovanější evropské tvůrce. Po masivním úspěchu Trojúhelníku smutku teď chystá další film The Entertainment System Is Down. Opět má jít o sociální satiru, tentokrát zasazenou do uzavřeného prostoru letadla, kde přestane fungovat zábavní systém – takže prý horor 21. století. O jedné z hlavních rolí má teď Östlund jednat s Keanu Reevesem.


Co si pustit

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta – 2. série

HBO Max  |  True Crime  |  2024  |  2 řady  |  ČSFD

Screenshot

Reprofoto: HBO UK/YouTube

Dokumentární série Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta

Robert Durst je potomek miliardářské rodiny Durstových, byl pro média dlouho atraktivní osobností, nejvíce zájmu ale vzbudil coby podezřelý ze série vražd mezi lety 1982 a 2000. Nikdy se tak docela neprokázalo, co s nimi měl společného, pak za ním ale přišli dokumentaristé z HBO a on poprvé veřejně promluvil. Nejspíš to neměl dělat. Nová, druhá série sleduje osm let Durstova života od vydání té první v roce 2015. Obecně jde o jeden z možná nejzásadnějších true crime dokumentů, co vznikly. (Pokud jste neviděli první sérii, trailer na ni je zde.)

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.