Google Chrome umí nově varovat před falešnými malware tlačítky pro stažení

Michal BenatzkyMichal Benatzky

d1
0Zobrazit komentáře

Falešná „Download“ tlačítka jsou nepříjemností, díky kterým už si nejeden uživatel internetu nakazil svůj počítač malwarem. Google se však konečně rozhodl proti této nekalé praktice zakročit a skrze svůj prohlížeč Chrome se pokusí s těmito nežádoucími způsoby skoncovat.

Nepravé ikony vyzývající ke stažení požadovaného souboru se objevují nejčastěji na torrentových stránkách, nebo při stahování freewarových aplikací, kdy uživatel mnohdy neví, pod kterým tlačítkem se skrývá opravdový „Download“ a které nesou jen nežádoucí reklamu.

tomascupr

Přečtěte si takéRohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanziRohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanzi

Díky updatu, který byl uvolněn včera dokáže nyní oblíbený prohlížeč Google Chrome nepříjemný software rozeznat a svého uživatele varovat. Prvek by měl být navíc při stažení aktivován defaultně, není tak potřeba jej dodatečně zapínat.

V případě, že Chrome detekuje ukrývající se malware, obrazovka zčervená a svého uživatele upozorní, že stránka ukrývá falešná tlačítka.

Foto: Google