Český hiring startup Techloop chce převrátit způsob, jakým firmy najímají vývojáře

techloop

I když je západní trh v hiringu lidí pravděpodobně o kus dál, než ten evropský nebo východní, objevují se stále nové startupy, které se snaží principy najímání zkušených lidí co nejvíce zjednodušit. U nás je kromě klasických pracovních portálů k dispozici například startup Techloop.io, který mění způsob, jakým se nejen firmy, ale i samotní kandidáti dívají po pracovních pozicích v Česku.

Techloop vznikl koncem roku 2015 a začal naplno vstupovat mezi pontencionální zájemce s jedinou limitací – prozatím jsou k dispozici pouze developerské pozice. Případný kandidát se tak může zdarma registrovat, vyplnit si svůj profil a poté si nechat anonymně zasílat nabídky firem, které jsou pro něj vhodné. Kromě základních informací u každé takové nabídky vidí zájemce o práci i orientační plat, který zapojené firmy musí povinně uvádět.

Restu_admin1

Přečtěte si takéPopulární služba na rezervace do restaurací Restu.cz se chystá expandovat na Slovensko

Na první pohled by bylo možné startup srovnat s oblíbenou americkou službou Hired, která funguje na podobném principu a která, stejně jako Techloop nabízí finanční bonus pro kandidáty, kteří se s některou z firem, po přijetí nabídky a pohovoru, propojí. V případě tuzemské platformy jde o bonus ve výši 20 tisíc korun, který je vyplacen po úspěšném splnění základních podmínek.

techloop-signup

Čtveřice spoluzakladatelů s jediným Čechem, Jiřím Fabiánem, se dokonce svojí inspirací ze Silicon Valley vůbec netají – není taky proč, protože na evropském trhu podobné modely prozatím moc nefungovaly a Techloop je jistou snahou o změnu. Mezi jejich klienty u nás se pak řadí například i miliardový Skypicker, Rockaway Capital nebo Deutsche Boerse Group.

Společnosti stejně jako programátoři za přístup do platformy nic platit nemusí. S tím rozdílem, že ale platí za úspěšně přijatého kandidáta a to buď jednorázově 15 % z jeho celoročního platu nebo 2 % z měsíčního platu po dobu 12 měsíců. U první možnosti je navíc nastavena garance udržení zaměstnance po dobu 90 dní nebo vrácení peněz.