Český hiring startup Techloop chce převrátit způsob, jakým firmy najímají vývojáře

techloop

I když je západní trh v hiringu lidí pravděpodobně o kus dál, než ten evropský nebo východní, objevují se stále nové startupy, které se snaží principy najímání zkušených lidí co nejvíce zjednodušit. U nás je kromě klasických pracovních portálů k dispozici například startup Techloop.io, který mění způsob, jakým se nejen firmy, ale i samotní kandidáti dívají po pracovních pozicích v Česku.

Techloop vznikl koncem roku 2015 a začal naplno vstupovat mezi pontencionální zájemce s jedinou limitací – prozatím jsou k dispozici pouze developerské pozice. Případný kandidát se tak může zdarma registrovat, vyplnit si svůj profil a poté si nechat anonymně zasílat nabídky firem, které jsou pro něj vhodné. Kromě základních informací u každé takové nabídky vidí zájemce o práci i orientační plat, který zapojené firmy musí povinně uvádět.

Restu_admin1

Přečtěte si takéPopulární služba na rezervace do restaurací Restu.cz se chystá expandovat na SlovenskoPopulární služba na rezervace do restaurací Restu.cz se chystá expandovat na Slovensko

Na první pohled by bylo možné startup srovnat s oblíbenou americkou službou Hired, která funguje na podobném principu a která, stejně jako Techloop nabízí finanční bonus pro kandidáty, kteří se s některou z firem, po přijetí nabídky a pohovoru, propojí. V případě tuzemské platformy jde o bonus ve výši 20 tisíc korun, který je vyplacen po úspěšném splnění základních podmínek.

techloop-signup

Čtveřice spoluzakladatelů s jediným Čechem, Jiřím Fabiánem, se dokonce svojí inspirací ze Silicon Valley vůbec netají – není taky proč, protože na evropském trhu podobné modely prozatím moc nefungovaly a Techloop je jistou snahou o změnu. Mezi jejich klienty u nás se pak řadí například i miliardový Skypicker, Rockaway Capital nebo Deutsche Boerse Group.

Společnosti stejně jako programátoři za přístup do platformy nic platit nemusí. S tím rozdílem, že ale platí za úspěšně přijatého kandidáta a to buď jednorázově 15 % z jeho celoročního platu nebo 2 % z měsíčního platu po dobu 12 měsíců. U první možnosti je navíc nastavena garance udržení zaměstnance po dobu 90 dní nebo vrácení peněz.