Hotel, který ctí krásu Patagonie. Dřevěné chaty ji doplňují s náležitou jemností

Hotely jsou ideální pro nadšené horolezce, kteří chtějí mít přírodu na dosah ruky, i když odpočívají, ale také pro pecivály, kterým stačí výhled z okna.

patagonia-glamping3

Foto: Fernanda Del Villar

Gampingový hotel doplňuje panorama Patagonie

0Zobrazit komentáře

Oblast Patagonie na jihu Chile je známá pro svou surovou nádheru, za kterou sem pravidelně přijíždí turisté z celého světa. Ti ovšem potřebují někde složit hlavu, k čemuž nově poslouží hotel tvořený prefabrikovanými moduly, které působí jako přirozená součást okolí.

Když horolezec Yvon Chouinard vybíral jméno pro svou značku, padla volba na Patagonii, oblast na jihu Chile s horskými masivy a jedinečnou přírodou. Obrys hory Fitz Roy pak vložil do jejího loga a dnes ji díky tomu zná celý svět. Nejen na tento masiv v jihopatagonském ledovcovém poli se přijíždí každý rok podívat mnoho turistů, kteří však mimo krásné přírody hledají i pohodlí.

Tak zde vzniknul hotel pod názvem AKA Patagonia, který jde vstříc trendu glampingu, respektive minimalistickému ubytování v lůně přírody, jež však nabízí podstatně více pohodlí než stan. V tomto případě tvoří zázemí pro hosty několik dřevěných chat nacházejících se nedaleko města Puerto Natales na jihu Chile. Místo poskytuje nádherné výhledy, přičemž soubor chat byl navržen tak, aby tyto výhledy maximálně respektoval.

Proto architekti z čilského Larrou objekty koncipovali jako přirozenou součást krajinného rázu, která do něj zapadá. Celý komplex je tvořen sedmi objekty, kdy šest z nich slouží k ubytování a poslední ke společnému setkávání a vaření. Všechny stavby jsou propojeny chodníky, které stejně jako samotné chaty spojují se zemí jen nízké patky.

Snahou totiž je, aby budovy měly co nejmenší dopad na životní prostředí, případně je šlo snadno převézt jinam. I proto probíhala jejich výroba formou prefabrikace, kdy domy vznikaly v přístavní továrně a na místo byly dopraveny již v celku.

Každý obytný modul nabízí prostor pro dvě osoby, vlastní koupelnu a nikdo se nemusí dělit ani o nádherné výhledy. Ty do objektu přicházejí přes soukromou terasu, skrze velkoformátové prosklení stěn, které doplňuje obklad ze světlého dřeva.

Povrchově neošetřené latě z místních dřevin tvoří také svrchní plášť domů. Cílem je, aby dřevo časem získalo patinu. Stárnutí je totiž klíčovou součástí projektu, kdy by přírodní zbarvení objektů mělo pomoci ještě lépe zapadnou do svého okolí.

patagonia-glamping4

Foto: Fernanda Del Villar

Plášť budov je z místních dřevin a bez povrchového ošetření

Diskuze (0)

Novinka

Anonym