Hřiště jako přehlídkové molo. Prada a Adidas uvádí módní kopačky, které obuje i mistr světa

Limitovaná fotbalová obuv, která přichází ve třech provedeních, se dostane i do FIFA 23. A mimo jiné na nohy argentinského hráče Paula Dybaly.

Filip HouskaFilip Houska

prada-adidas_x1

Foto: Prada

Limitovaná edice kopaček od Adidasu a Prady

0Zobrazit komentáře

Prada odjakživa staví své kolekce na eleganci, kvalitě a neotřelém stylu, proto tyto parametry, zdá se, musí splňovat i její kopačky. Ano, kopačky. Věhlasný italský módní dům se totiž premiérově pouští i na fotbalová hřiště a ve spolupráci s Adidasem představuje novou fotbalovou obuv, ve které se mísí obě strany mince – ta z Německa, která je sportovní, a ta z Itálie, která je pro změnu luxusní. A že nejde o exkluzivní módní výstřelek bez reálného užitku, potvrzuje i to, že je bude nosit aktuální mistr světa.

Adidas a Prada spolupracují už delší dobu, respektive od roku 2019, kdy uvedly první společnou kolekci, která se i kvůli limitované nabídce prakticky hned vyprodala. Ostatně není divu – ačkoliv se teď Adidas potácí v problémech kvůli nevydařené spolupráci s rapperem a módním návrhářem Yeem, pořád patří ke špičce, co se sportovního průmyslu týče. Oproti tomu Prada vyniká jak na poli kožených doplňků, tak oblečení. A mimo jiné si zajímavou mediální slávu vysloužila i pro své snowboardové vybavení.

Loni pak obě firmy představily další kolekci, kterou zaměřily na fanoušky sportovního stylu oblékání s kapkou elegance, jinak řečeno athleisure. A teď se vydávají rovnou do ryzího sportu – fotbalu. Na paškál si vzaly tři již existující řady fotbalové obuvi od Adidasu, konkrétně Predator Accuracy, Copa Pure a X Crazyfast, kterým dodaly nádech luxusnějšího italského pojetí. Po kreativní stránce se Prada inspirovala svou edicí Linea Rossa, ve které se snaží nadčasově přistupovat k základním kusům oblečení v šatníku.

„V nové kolekci zkoumáme a oslavuje základy svých DNA – výkonnou obuv značky Adidas, která je nově pojata s luxusními materiály, s pečlivým zpracováním a designovými detaily, jež jsou synonymem pro Prada Linea Rossa,“ uvádí Prada na svém webu, kde mimo jiné dává nahlédnout na to, jak nové kopačky vypadají. A ti, kteří oblečení řady Linea Rossa už někdy viděli, v nich poznají několik synergií. Především čistý design s výraznou červenou ikonografií.

Adidas a Prada mají v plánu do nových bot obout i sportovce, které německá firma sponzoruje. Dost možná nejzajímavějším jménem je argentinský hráč Paulo Dybala, který byl mimo jiné u toho, když Lionel Messi loni dovedl svůj národní tým k zisku trofeje z fotbalového mistrovství světa v Kataru – a tím se navždy zapsal do historie. Dybala standardně hraje v modelech z řady Copa Pure, proto na své nohy dostane jejich přepracovanou verzi v leskle stříbrném designu a výrazným jazykem.

Ochuzen o luxusnější pojetí svých kopaček nebude ani Portugalec Rafael Leão. Ten nazuje inovovanou variantu modelu X Crazyfast, která kombinuje čistý bílý vzhled s typickou, výraznou červenou linkou pod tkaničkami. Podobně na tom je i španělský hráč Pedri, který pro změnu bude kopat v předělaných Predatorech Accuracy v černém provedení s decentními červenými detaily.

Že ale budou nové kopačky nosit špičkoví fotbalisté, ještě neznamená, že nebudou dostupné i pro ostatní. Musí mít ale štěstí. Například Adidas tři nové modely začne prodávat 25. května prostřednictvím své aplikace Confirmed, kde bude probíhat takzvaný raffle, tedy losování. To znamená, že se zájemce nejprve musí přihlásit a čekat, jestli se na něj usměje štěstí a dostane příležitost si novinku koupit.

Zároveň nepůjde o zrovna levnou záležitost – Copa Pure, X Crazyfast a Predator Accuracy stojí 12 999 korun. Za zhruba podobnou cenu je bude prodávat i Prada na svém oficiálním e-shopu. A aby toho nebylo málo, objeví se také ve virtuálním světě, konkrétně v populárním fotbalovém simulátoru FIFA 23, kde budou k dispozici pro hráče režimu FIFA 23 Ultimate Team. Za jakých podmínek to bude, ale není známo.