Jake Gyllenhaal vyrazil bojovat do UFC. Natáčel remake kultovního filmu s Patrickem Swayzem

Slavný hollywoodský herec v kleci organizace UFC čelil bývalému profesionálnímu bojovníkovi. Na internetu se objevila videa ze zákulisí chystaného filmu.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Americký herec Jake Gyllenhaal

0Zobrazit komentáře

Před rokem herec Jake Gyllenhaal stanul před publikem populárního zábavního pořadu Saturday Night Live. Vysvětlil, jak přestal s pokusy být „seriózním hercem“ skrze takzvané metodické herectví, které zahrnuje hluboké ponoření se do role třeba výraznou tělesnou transformací nebo napodobováním života postavy i mimo kamery. Teď se ale objevil na zápasu smíšených bojových umění organizace UFC, kde jako bojovník před skutečným publikem natáčel scénu pro chystaný film.

Nový snímek nese název Road House a jde o remake stejnojmenného díla z roku 1989. Patrick Swayze v něm hrál Jamese Daltona, vyhazovače a vedoucího v baru s tajemnou minulostí profesionálního bojovníka. Dalton se dostane do křížku místním magnátem, který v zásadě ovládá celé město jak penězi, tak násilím. Hrdina se mu ale odmítne podvolit. Gyllenhaal v remaku ztvární právě Daltona.

Předpokládá se, že na skutečný profesionální zápas UFC 285, jehož hlavním bodem byl očekávaný střet Jona Jonese, který oznámil velký návrat, a Ciryla Ganea, Gyllenhaal se štábem dorazil natočit jednu ze scén ukazujících Daltonovu minulost ve filmu. Nejdříve přitom odehrál standardní zvážení, kde dal facku svému protivníkovi.

„Nemůžu uvěřit, že jsem na toto trénoval šest týdnů. Jen abych se utkal s touto s***kou,“ říká herec ve scéně, jejíž záběry se objevily na internetu. „Dejte mi ten pásek rovnou,“ dodal. Později s protivníkem, kterého hraje Jay Hieron, vstoupil do klece. Také úryvek z této části je k vidění online, následný souboj ale měli možnost zhlédnout pouze diváci přítomní na akci.

Hieron má za sebou skutečnou kariéru úspěšného profesionálního zápasníka v MMA. Už před téměř deseti lety ji ukončil a začal se věnovat filmu hlavně jako kaskadér či herec v malých rolích. V remaku Road House se vedle něj v první herecké roli objeví také další jméno známé fanouškům smíšených bojových umění – Conor McGregor, někdejší šampion ve dvou váhových kategoriích UFC a jedna z největších osobností tohoto sportu.

Samotný Gyllenhaal za sebou žádné zkušenosti profesionálního bojovníka nemá, nejde ovšem o jeho první sportovní roli. V roce 2015 hrál boxera ve filmu Bojovník. Vzhledem k tomu, že pro natáčení Road House vyrazil do skutečného ringu a doplní ho legendy UFC, je poměrně jasná oddanost produkce vyobrazit tento sport s vysokou přesností. Jestli Daltonova minulost v novince dostane více prostoru než v původním snímku, se zatím neví.

Remake typicky osmdesátkového titulu, který má ve Spojených státech kultovní status, si vzal na starost režisér Doug Liman, známý díky filmům jako Agent bez minulosti, Na hraně zítřka nebo Barry Seal: Nebeský gauner. „Jsem nadšený, že do odkazu Road House můžu doplnit svou vlastní interpretaci. A nemůžu se dočkat, až divákům předvedeme, co já a Jake pro tuto ikonickou postavu chystáme,“ uvedl Liman v oficiálním prohlášení.

Studio MGM, jemuž práva na film patří, se o natočení remaku snaží už téměř deset let. V roce 2015 bylo dokonce oznámeno, že hlavní roli ztvární bývalá slavná bojovnice UFC Ronda Rousey, označovaná za jednu z nejvýznamnějších ženských sportovkyň všech dob. Projekt ale padl a byl v bodu mrazu až do roku 2021, kdy se k němu připojil současný režisér a hlavní herec.

Oficiálně pak byl vznik nového Road House schválen loni, kdy už studio MGM patřilo Amazonu. Ten jednu z historicky hlavních veličin Hollywoodu koupil se záměrem vytěžit její duševní vlastnictví. Minulý týden do kin vyslal kritiky dobře přijaté třetí pokračování boxerské dramatu Creed, spin-offu kultovní série Rocky. Snímek s rozpočtem 75 milionů dolarů za první víkend vydělal 105 milionů dolarů a ukázal, že diváci mají o díla v tomto žánru stále značný zájem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym