Jan Barta a další z ePojisteni.cz zakládají nový investiční fond a hlásí dvě první investice

Jan Barta

Skupina NetBrokers Holding, kterou vedou tři spolumajitelé Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý, a která pod sebou zastřešuje široké portfolio projektů, včetně ePojisteni.cz, se pouští do další etapy. Trio se totiž rozhodlo, že založí vlastní investiční fond, do kterého bude společně vkládat prostředky k investicím do dalších projektů mimo skupinu.

Během tří let by se měla proinvestovaná částka v aktivech fondu nazvaného Pale Fire Capital pohybovat na hranici jedné miliardy korun. Investice by pak měl, narozdíl od provozu NetBrokers Holdingu, vést převážně Honza Barta. S tím souvisí i vlastnická struktura, ve které Barta získá 49 %, Šenkypl 33 % a David Holý doplní necelou pětinou.

lidskasila

Přečtěte si takéÚklidový startup LidskaSila.cz získává 24 milionů korun od investiční firmy Ondřeje Tomka

Pod fond byly zároveň převedeny stávající investiční podíly v bistru s vietnamskými bagetami Bahn-Mi-Ba, 160 tisíci topoly vysazenými pro zpracování biomasy, Extra Online Media provozující bulvár Extra.cz, Favi.cz, Semantic Visions nebo iForo a server Poptavej.cz. Pale Fire Capital navíc oznámil i dvě nové investice – konkrétně do videoprodukční společnosti Publishers.cz a do pracovního portálu JenPrace.cz od Coweo Technologies.

Momentálně tedy skupina ovládá prostředky v hodnotě přibližně 200 milionů korun – tento objem by se mohl ještě během letošního roku zdvojnásobit a do několika let se pak dostat na vytyčený cíl jedné miliardy. Barta tak může jen doufat, že se mu nepodaří nechtěně dostat do podobného projektu, jako bylo jeho nedávné fiasko s prodejem minerálů v centru Prahy.