Keboola, Rohlík, Rouvy, FTMO… Google v Praze ukáže novinky ze světa cloudu i umělé inteligence

První česká konference Google Cloud Summit se odehraje ve středu 12. června a vystoupí na ní třeba šéf regionálního Google Cloudu Tara Brady.

Luboš KrečLuboš Kreč

google-1Event

Foto: Google Cloud Summit

Šéf Google Cloudu v regionu střední a východní Evropy Boris Georgiev

Cloud a umělá inteligence. Máloco hýbe světem nejen moderních technologií jako tato dvě témata. K lídrům oboru patří kalifornská společnost Alphabet a její vyhledávač Google – a právě pod jeho značkou se v Praze uskuteční ve středu 12. června konference Google Cloud Summit Czech Republic. Vystoupí na ní Tara Brady, prezident Google Cloudu pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky, ale také manažeři FTMO nebo JetBrains a především osobnosti jako Tomáš Čupr z Rohlíku nebo Pavel Doležal ze společnosti Keboola.

Prestižní akce proběhne v pražském Kongresovém centru a přinese program, který se bude věnovat pěti oblastem: Data & AI, Infrastructure, Security & Collaboration, Startups & Ecommerce a Developer labs.

K dispozici bude více než 40 přednášek a nebudou chybět ani demo stanice, praktické workshopy a příležitosti k networkingu. Idea je jasná – na místě se sejdou přední odborníci, kteří hosty seznámí s nejnovějšími trendy v oblasti cloudu.

„Česko je pro nás velice důležitý trh, jsou tu regionálně a globálně velmi úspěšné společnosti, které svá řešení a služby staví právě na Google Cloudu. Navíc každý rok na naše vlajkové eventy jezdí více a více lidí z Česka a okolí – tak jsme se rozhodli přivést tentokrát do Prahy ‚to nejlepší, co máme‘,“ říká Tomáš Kasman, který vede marketing Google Cloudu v regionu střední a východní Evropy.

pichai-gemini

Přečtěte si takéAI Googlu bude v telefonech a ovládne hledání na internetuGoogle ohlásil éru umělé inteligence. AI ovládne internetové vyhledávání a bude v chytrých telefonech

A kolik přijde lidí? „Očekáváme více než tisíc účastníků – jak byznysové, tak technicky zaměřené publikum, manažery v oblasti IT a také technologické nadšence,“ dodává Tomáš Kasman.

Kromě již zmíněných vystupujících jsou nachystané také panelové diskuse se zástupci investičních fondů Credo Ventures nebo Presto Ventures, workshop s experty z populární sportovní aplikace Rouvy nebo přednáška o transformaci společnosti Deutsche Börse, jež provozuje mimo jiné burzu ve Frankfurtu.

Detailní informace o programu a registrace na konferenci naleznete na jejích webových stránkách. Google Cloud Summit se bude konat 12. června od 9 hodin ráno v pražském Kongresovém centru.

CC Native

Partnerem článku je Google Cloud Summit