Klaus Zellmer potvrzen. Škodu Auto povede světoběžník s bohatými zkušenostmi z Evropy i Ameriky

Klaus Zellmer vybudoval svou koncernovou kariéru u značky Porsche. V posledních letech vedl tento ostřílený mazák marketing a prodej ve Volkswagenu.

zellmer-new

Foto: VW

Novým předsedou představenstva Škoda Auto je Klaus Zellmer

0Zobrazit komentáře

V pátek se v médiích rozšířila Škodovkou nepotvrzená informace, že největší česká automobilka zná jméno osoby, která nahradí jejího dosavadního šéfa Thomase Schäfera. Řeč byla o Klausi Zellmerovi, manažerovi Volkswagenu s bohatými zkušenostmi z evropských i zahraničních trhů. Jeho jméno dnes Škodovka potvrdila, a tak je jasné, že se ani tentokrát nebude v kanceláři nejvyššího vedení mluvit příliš česky.

Když loni v prosinci přišla nečekaná zpráva o přesunu šéfa Škody Auto Thomase Schäfera do čela Volkswagenu, byla na stole zásadní otázka – kdo ho v jeho funkci nahradí? Předseda podnikové rady automobilky Jaroslav Povšík, který měl ve výběru vedení firmy taktéž své slovo, tehdy prohlásil, že do čela nebude zvolen člověk „slabý či takový, který by byl proti Škodě“.

Do užšího výběru se mělo nakonec dostat devět jmen – a jak dnes potvrdila Škoda Auto, oním silným mužem ani tentokrát nebude česky hovořící manažer. Automobilka totiž potvrdila páteční informaci, že se novým předsedou představenstva automobilky od 1. července stane Klaus Zellmer, jeden z vrcholných manažerů značky Volkswagen.

Značnou část své kariéry Zellmer vybudoval v Porsche, kam nastoupil v roce 1997. Coby absolvent studia podnikové ekonomiky se stal asistentem člena představenstva ve společnosti Porsche AG, aby později pod svá křídla převzal vedení regionu Severní Ameriky. Následně se stal vedoucím marketingu ve společnosti Porsche Deutschland, kterou od roku 2010 vedl.

zellmer2

Foto: VW

Klaus Zellmer, předseda představenstva Škody Auto

Do Spojených států se vrátil v roce 2015 coby prezident a generální ředitel společnosti Porsche Cars North America. V roce 2020 se Zellmer vrátil zpět do Německa, kde převzal funkci člena představenstva automobilky a stanul v čele prodeje a marketingu značky. Škodu Auto tak povede manažer s bohatými zkušenostmi načerpanými na evropském i zámořském trhu.

„Mám radost, že se nám pro Škodu Auto podařilo získat jednoho z našich nejrenomovanějších manažerů. Klaus Zellmer má za sebou více než 20 let zkušeností z automobilového průmyslu. Během této doby se vypracoval nejen na absolutního automobilového experta, ale také dokázal, že má velký strategický a podnikatelský rozhled. Jsem přesvědčen, že společně s ostatními členy představenstva vynaloží veškeré úsilí, aby dále pokračoval v úspěšném rozvoji firmy,“ řekl Murat Aksel předseda dozorčí rady české automobilky.

Aksel však neopomněl vyzdvihnout práci, kterou za sebou zanechal Thomas Schäfer. Připomněl jeho zásluhy na formulování plánů automobilky pro tuto dekádu, uvedení elektrického modelu Enyaq iV na trh i úspěchy zaznamenané na indickém trhu. Zároveň připomněl, že se Schäferovi podařilo těchto úspěchů dosáhnout v nelehkých časech ovlivněných pandemií covidu.

Již nyní je však jasné, že řada výzev čeká i na Zellmera. Ten se bude muset vypořádat nejen s problémy v dodavatelském řetězci spojenými s pandemií, ale i se současnou válkou na Ukrajině, která taktéž výrazným způsobem zasáhla do chodu celé řady automobilek.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym