Konkurent vývojářského projektu GitHub získává první větší investici. Mezi klienty je i Elon Musk.

founders
0Zobrazit komentáře

Notoricky známá platforma pro kodéry a programátory, sloužící pro verzování psaného kódu, GitHub, momentálně operuje s více než 10 miliony uživateli po celém světě. Mezi konkurenci se řadí především GitLab, který v seed investici nyní získal 1,5 milionů dolarů, tedy asi 36,4 milionů korun od investorů jako 500 Startups nebo Ashton Kutcher. Co to ale pro Github znamená?

Především jde o konkurenci, která je sice velmi podobná, ale nabízí zdarma svojí open-source verzi, kterou lze bezplatně rozběhnout na svém serveru a jakkoliv upravovat. Projekt vznikl v roce 2011 v Ukrajině a už nyní ho používá na 100 tisíc pravidelných uživatelů, mezi kterými nechybí ani Alibaba, IBM nebo projekt Elona Muska, SpaceX.

github

Přečtěte si takéTahle populární webová služba brzy dosáhne valuace 2 miliard dolarůTahle populární webová služba brzy dosáhne valuace 2 miliard dolarů

I takto jednoduchá přidaná hodnota dokáže přesvědčit uživatele, aby novou platformu zkusili a třeba u ní už zůstali nadobro. O tom, že nejde jen o hloupý projekt a že s ním mají tvůrci velké plány, svědčí fakt, že se koncem minulého roku dostal do prestižního akcelerátoru Y Combinator.

diff

V minulém roce si GitLab vybudoval nové kanceláře v Holandsku a tento rok plánuje konečně pobočku v San Franciscu. GitHub ale neusíná na vavřínech – minulý měsíc si totiž pojistil investici přesahující 200 milionů dolarů, dosáhl valuace 2 miliardy dolarů a chystá se na rapidní růst. Nechme se tedy překvapit, jak dopadne boj prozatím mnohem menšího, o to zajímavějšího startupu.

Zdroj: VentureBeat, Foto: Presskit

 

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym