Kryptosměnárna Coinbase spouští vlastní indexový fond zaměřený na kryptoměny

coin

Indexové investiční fondy během posledních několika let získaly na popularitě, především kvůli tomu, že s ohledem na většinou pestrou diverzifikaci portfolia nabízejí zajímavé a pravidelné pasivní výnosy bez přílišného rizika. Na této vlně se nyní chce svézt i Coinbase, pravděpodobně nejpopulárnější kryptosměnárna na světě, pod kterou spadá také obchodní platforma Gdax.

Coinbase totiž spouští svůj vlastní indexový fond, ve kterém se na úvod objeví všechny čtyři podporované měny směnárny v předem daném poměru, který se „zamíchá“ jen v případě, že Coinbase na platformu přidá další kryptoměnu. Index se tak skládá ze 62 % z Bitcoinu, 27 % Ethereum, 7 % Bitcoin Cash a 4 % Litecoinu.

0380550C-C15C-4FE2-A06A-8F3312FC8298

Přečtěte si takéMódní startup Ministry of Supply navrhl zimní bundu, která se díky umělé inteligenci sama zahřívá

Minimální investice činí 10 tisíc dolarů, v přepočtu asi 204 tisíc korun, s tím, že investice jsou aktuálně dostupné pouze americkým rezidentům a zároveň akreditovaným investorům, alespoň prozatím. Coinbase si za správu financí bere 2 % poplatek ročně, bez jakýchkoliv dalších poplatků za výkon. Za posledních 12 měsíců by například investoři proměnili v takto složeném portfoliu 10 tisíc dolarů na přibližně 99 tisíc dolarů, což je za pouhý rok téměř 1000% zhodnocení.

coinbase

Investovat lze v klasické fiat měně, respektive v dolarech, stejně jako v kterékoliv podporované kryptoměně. Pro svůj fond Coinbase založilo novou společnost Coinbase Fund Manager, LLC. Je jen otázkou času, kdy se podobný indexový fond podaří dostat i do Evropy – Coinbase k tomu má nicméně evidentně skvěle nakročeno.