Kultovní český výrobce kol Favorit získal 70 milionů Kč od investiční společnosti C2H Michala Mičky

Investiční firma C2H (Capital to Human), kterou vede Michal Mička, nově vstoupila do ikonické české cyklofirmy, jejíž vznik se datuje až k roku 1922. Tou není nikdo jiný než původem rokycanský Favorit, který se za posledních šest let snaží prodrat zpět na vrchol.

Společnost C2H, jejíž součástí je i INCOMMING ventures investující do ecommerce internetových projektů, poskytla tomuto legendárnímu výrobci cyklistických kol investici ve výši 70 milionů korun. Ta by měla sloužit především pro zahraniční expanzi, navýšení výrobních kapacit, s čímž se pojí i najmutí nových zaměstnanců, a vývoj nových technologií.

Michal Mička 2

Přečtěte si takéMichal Mička z INCOMMING Ventures: Do konce roku chceme do startupů proinvestovat dalších 50 milionů

„Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit vstup do tohoto projektu. Své investice si vybíráme velmi pečlivě a jsme přesvědčeni, že Favoritu pomůžeme nejen v rozvoji, ale také v cestě na vrchol, kam jednoznačně patří. Preferuji investice do kvalitních českých projektů a ve Favoritu vidím Apple mezi koly. Navíc je pro mě velmi důležité, kdo za projektem stojí. Richard má neskutečný tah na branku a je prototypem člověka, který se nikdy nevzdává a jde si za svým cílem,” komentuje celou situaci Mička, majitel C2H, který bude na chod dohlížet z pozice člena dozorčí rady.

Mička se zároveň stává i 30procentním vlastníkem a spolu s Richardem Galovičem, jenž drží majoritní 63% podíl, a Martinem Hrdinou z Grindon Invest (7 %) pokrývají celou firmu. Ta má díky investorům ambice prorazit i na zahraniční trh, konkrétně v USA a na západu Evropy, kde chce za rok vybudovat pět nových poboček.

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě.