Kultovní hra Lemmings dorazila na mobily. Za grafiku a mikrotransakce ale od hráčů sklízí velkou kritiku

Michal PtáčekMichal Ptáček

lemx
0Zobrazit komentáře

Logická počítačová hra Lemmings, která poprvé na monitory zamířila už v roce 1991, patří mezi historicky nejoblíbenější herní tituly vůbec. Hra, za jejímž vývojem stála společnost DMA design (dnes Rockstar North), si díky kombinaci povedeného vizuálního zpracování a inovativních herních mechanismů získala oblibu milionů hráčů i herních odborníků po celém světě.

Hlavním úkolem hráče bylo v každém levelu provést za sebou jdoucí skupinu tzv. lumíků přes různé překážky a nástrahy bezpečně až do cíle a zabránit jim v sebevraždě.

Lemmings se v průběhu let dostaly z počítače, respektive Amigy na velké množství platforem, od Commodoru 64 přes Segu Megadrive, SNES a Sony Playstation až po kapesní handheld GameBoy. Nyní však poprvé míří i na mobilní telefony s operačním systémem iOS a Android.

lemmings1

Lemmings pro mobilní telefony

Mobilní verze, za jejímž vývojem stojí vývojářské studio Sad Puppy ve spolupráci s gigantem Sony, však herní pamětníky a skalní fanoušky pravděpodobně zklame. Ačkoliv mobilní port slibuje tisíce úrovní s pro Lemmings tolik typickými pastmi a hádankami nebo vylepšené ovládání, naplno se zde projevuje častá nedokonalost mobilních her.

Vývojáři se totiž z nejasného důvodu rozhodli pro radikální změnu ikonického grafického kabátu hry a protože je celý titul free-to-play, je zároveň přeplněn mezi hráči nepopulárními mikrotransakcemi. V tomto případě je do hry implementován takzvaný ukazatel energie, který v průběhu hry neustále ubývá.

V momentě, kdy zhruba po 10 minutách spadne na nulovou hodnotu, má hráč dvě možnosti. Dvě hodiny počkat, až se energie opět doplní, nebo si prostřednictvím mikrotransakce za 7 dolarů dodatečnou energii dokoupit a po nějakém čase, kdy energie opět dojde, tento postup zopakovat.

Fanoušci původní hry se proti tomuto přístupu bouří a není se čemu divit. S původními Lemmings známé právě skvělou hratelností má totiž tento titul pramálo společného. V případě snahy o bezproblémové dohrání navíc hráči mohou ve výsledku utratit až tisíce korun.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym