Legendární Atari se vrací. Bude vyvíjet zařízení pro chytrou domácnost

Michal BenatzkyMichal Benatzky

3997531327_17ed2d33de_b
0Zobrazit komentáře

Vývojářské studio Atari, které bylo v počátcích herního průmyslu nekorunovaným králem tohoto odvětví, se po bankrotu vyhlášeném před třemi lety vrací na scénu. K zármutku spousty herních fanoušků však americká společnost nechystá na trh uvést další herní titul, či konzoli.

Místo toho se Atari zaměří na vývoj produktů pro chytrou domácnost. Reinkarnovaná společnost bohužel přesnější specifikace chystaných zařízení nezveřejnila. Pouze uvedla, že se bude jednat o produkty všechno druhu a to od jednoduchých až po velmi sofistikované, které se budou týkat chodu domácnosti, péče o domácí mazlíčky, životního stylu a bezpečnosti.

Nové zaměření Atari je možné díky spolupráci s firmou Sigfox, která se vývojem produktů využívajících internet věci zabývá. Sigfox díky internetu věcí dokonce vyvíjí také energeticky velmi úspornou polární stanici boudnosti. Právě z efektivního nakládání s energií bude těžit i Atari, které by mohlo představit výrobky s velmi dlouhou výdrží baterie.

Atari se podle vyjádření pro server Engadget zajímá jak o komerční trh, tak také o neziskovou oblast. Jeho výrobky by mohly kontrolovat teplotu v domácnosti, sledovat pohybové údaje pomocí GPS nebo například také upozorňovat, co je třeba dokoupit.

Firmu založenou v roce 1972 proslavily kromě legendárních arkádových her také její vlastní konzole nebo počítače. V roce 2013 však musela společnost zažívající úpadek už od devadesátých let vyhlásit vlastní bankrot.

Foto: Moparx/Flickr

15141709656_9d00ac0c3b_z

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym